Жінка не хотіла повертати кредит EuroGroshi і розповіла, що в неї викрали телефон

Читать на русском

Жінка просила визнати угоду недійсною

Читать на русском
Жінка не хотіла повертати кредит EuroGroshi і розповіла, що в неї викрали телефон
Суд вирішив, що клієнтка не хотіла виконувати зобов’язання

Жінка просила визнати угоду недійсною

У травні 2021 року жінка звернулась до Подільського районного суду Києва, щоб довести, що вона не брала кредит у фірми «КРЕДИТНА УСТАНОВА» «ЄВРОПЕЙСЬКА КРЕДИТНА ГРУПА» (працює під брендом EuroGroshi). Вона наполягала, що шахраї викрали її телефон і взяли від її імені позику.

За її словами, нібито у вересні 2019 року хтось від її імені оформив онлайн кредит в «КРЕДИТНА УСТАНОВА» «ЄВРОПЕЙСЬКА КРЕДИТНА ГРУПА». Шахрай отримав 1 тис. 500 грн строком на 15 днів. За користування кредитом було встановлено плату в 693,5% річних від суми боргу в розрахунку 1,9% на добу.

Однак жінка заявляла, що того дня як на неї оформили кредит, вона на сайті компанії не реєструвалася, свої персональні дані та згоду на їх обробку не надавала. Також вона наполягала, що заяву на отримання позики оформили якісь злодії, тому вона не підписувала договір та гроші не отримувала. За її словами, договір є неукладеним і суд має визнати його недійсним.

Що було у суді

Компанія свою версію історії суду не розказала і на засідання не прийшла. Проте повідомила, що  не має до клієнтки претензій – борг виплачений.

Виявилося, що договір позики уклали дистанційно в електронній формі. Проте він мав таку ж юридичну силу, як і паперовий документ. За його умовами, якщо клієнт не повернув кредит вчасно, то він зобов`язаний виплатити пеню в розмірі 5% від суми боргу за кожен день прострочки. Цей відлік починається з першого дня заборгованості та нараховується до дня повного погашення угоди. Але в будь-якому випадку  штраф нараховується не більше ста календарних днів.

У наданих документах суд не побачив підтверджені історії, що в жінки викрали телефон. Ні заяви до поліції, ні відкритого кримінального провадження, ні показів свідків. Тому суд дійшов до висновку, що немає підстав визнавати угоду недійсною. А твердження жінки про те, що вона гроші не отримувала суд оцінив «як небажання виконувати взяті на себе договірні зобов`язання та спосіб захисту власних інтересів».

Як не помилитися з кредитом

В Національному банку радять добре зважити, чи конче необхідні вам «швидкогроші» під великі відсотки. Можливо, варто відмовитись від певної покупки, щоб не потрапити у фінансову кабалу. 

«Не рекомендую зловживати кредитами до зарплати. Таким чином, ви себе заганяєте у боргову пастку. Якщо систематично не вистачає коштів, то необхідно або скорочувати витрати, або збільшувати доходи. Якщо потрібно придбати щось дороговартісне, то краще скористатися банківськими продуктами, оформивши кредитну карту або розстрочку. На крайній випадок – кредит готівкою від банку», - розповів фінансовий аналітик Василь Боярчук.

Варто дотримуватися простих правил. Обирайте установи, які мають відповідні ліцензії.

«Перш ніж оформлювати кредит, з’ясуйте його основні умови. Вебсайти фінансових установ містять чіткий перелік мінімально необхідної інформації: повну назву та контактну інформацію фінансової установи, відомості про ліцензію на послугу з надання кредитів, істотні характеристики кредиту у стандартизованому форматі. Так само істотна інформація міститься у кредитному договорі, який варто неодмінно прочитати перед підписанням», - радять у НБУ. 

Інформатор писав, що Alexcredit хотів стягнути з жінки борг, проте сам має їй заплатити

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.