Зерновоз Georgia S зазнав ушкоджень через морську міну біля українського порту

Читать на русском

Востаннє судно рухалось у сторону румунського порту Констанца

Читать на русском
зерновоз, морські міни
Інциденти у Чорному морі почастішали

Востаннє судно рухалось у сторону румунського порту Констанца

Зерновоз зіткнувся з морською міною. Подія трапилась біля українського порту у Чорному морі. Судно Georgia S зазнало незначних ушкоджень.

Про інцидент біля українського порту пише Reuters. Судном володіє грецька компанія.

У виданні пишуть, що неназване джерело в українському уряді повідомило виданню, що балкер під прапором Ліберії зіткнувся з міною після того, як залишив український порт Південний. За даними MarineTraffic, востаннє судно рухалось у сторону румунського порту Констанца у п'ятницю, 17 листопада.

Власники судна, грецька компанія Seagate Navigation, не одразу відреагувала на запит журналістів агенції. Вона підтвердила власність морського зерновоза.

У виданні зазначали, що інциденти у Чорному морі почастішали. Російські загарбники і надалі продовжують мінування та несуть загрози торгівлі й цивільним судам в українських морських водах.

Морські зерновози: як вони працюють

Спеціальні судна, які призначені для перевезення зерна називають морськими зерновозами. Вони мають ряд особливостей, які відрізняють їх від інших типів суден.

Зазвичай вони мають велику вантажність. Це дозволяє їм перевозити значні обсяги зерна. Загальна вантажність морських зерновозів становить від 50 до 100 тисяч тонн.

Для цього вони використовують спеціальні трюми, які обладнані для зберігання зерна. Трюми зерновозів зазвичай мають герметичні двері, які запобігають проникненню вологи і повітря.

Вони також мають спеціальні пристрої для завантаження і розвантаження зерна. Завантаження зерна на них здійснюється за допомогою кранів або конвеєрів. Розвантаження зерна здійснюється за допомогою спеціальних запірних пристроїв, які дозволяють вивільнити зерно з трюму.

Раніше, президент України Володимир Зеленський інформував, що росія втратила можливість використовувати Чорне море як відправну точку для дестабілізації регіонів світу. За його словами, це відбулося завдяки зусиллям України. Допомогло цьому в тому числі й створення першого в світі флоту морських дронів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.