Путіну загрожує ще один ордер на арешт: цього разу — за планування голоду в Україні

Читать на русском

Росія готувалася розкрадати зерно і морити українське населення голодом за кілька місяців до того, як володимир путін віддав наказ про вторгнення

Читать на русском
Ще один ордер на арешт Путіна можуть оголосити невдовзі
Путін невдовзі може мати два ордери на арешт

Росія готувалася розкрадати зерно і морити українське населення голодом за кілька місяців до того, як володимир путін віддав наказ про вторгнення

Росія активно готувалася розкрадати українське зерно і морити населення голодом. Такий план окупанти розробили за декілька місяців до того, як російський диктатор володимир путін віддав наказ про вторгнення в Україну.

Як пише The Independent, згідно з висновками неурядової організації Global Rights Compliance (GRC), коли російські танки 24 лютого 2022 року перетнули український кордон, вони свідомо били по місцях, де зберігалось зерно, а також знищували інфраструктуру для виробництва продуктів харчування. Росія прагнула створити штучний голод в Україні, роблять висновок у GRC.

Організація встановила, що російський оборонний підрядник придбав зерновози, а також три нові 170-метрові балкери ще у грудні 2021 року, що свідчить про плани розкрадання продовольчих ресурсів України "у безпрецедентних масштабах". Росія почала захоплювати українські зерносховища менше ніж через тиждень після незаконного вторгнення, а на піку вторгнення  - викрала 12 тис. тонн українського зерна.

У GRC заявили, що докази "високо скоординованого рівня планування" будуть подані до Міжнародного кримінального суду (МКС). Організація сподівається, що це призведе до звинувачення російського диктатора володимира путіна у воєнному злочині за використання голоду як методу ведення війни.

Юрист GRC Катріона Мердок вважає "високою ймовірність", що росію визнають відповідальною за порушення міжнародного права. Якщо це станеться, путіну може загрожувати ще один ордер на арешт МКС – після того, який вже був виданий у березні 2023 року у справі про викрадення дітей з окупованих територій України.

Чи планувала росія грабувати зерно в Україні?

"Росія не тільки використовувала багатосторонній підхід, знищуючи критично важливу інфраструктуру, але також заздалегідь спланувала захоплення та пограбування сільськогосподарських товарів у рамках підступного плану. Як військову тактику Москва створила глобальну продовольчу кризу та атакувала український аграрний сектор", – заявила партнер Global Rights Compliance Катріона Мердок

За даними GRC, оціночна ринкова вартість зерна, вивезеного з України, становить $1 мільярд на рік. Організація також підкреслила, що багато приватних українських зернових компаній були примусово включені до російського державного оператора. Також вторгнення росії вплинуло не лише на громадян України, а й на мільйони людей у ​​всьому світі, оскільки до конфлікту Україна була найбільшим у світі виробником пшениці.

GRC повідомила, що протягом кількох тижнів після вторгнення було помічено численні колони транспортних засобів із зерном, які прямували до окупованого Кримського півострова, а GPS-трекери на викрадених фермерських вантажівках показали, що ці транспортні засоби проїжджали через Крим і прямували до росії. На численних фотографіях зфіксовані вантажівки, навантажені зерном з номерами з окупованого Криму на заводі в окупованому Мелітополі, а також вагони з маркуванням "зерно", які виїжджають із залізничної станції в сусідньому Бердянську та новозбудовану будівлю складу в Мелітополі.

Однак GRC зазначила, що, попри докази планів Москви вкрасти українське зерно, оголошення про роботу, які з’являються в росії, свідчать про те, що влада в Кремлі не змогла досить швидко найняти водіїв вантажівок, щоб перевезти величезну кількість вкраденого продовольства.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписати на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.