Зеленський включив операцію в Курській області до плану перемоги - The Times

Загалом план перемоги покликаний швидко змусити Росію розпочати переговори з Україною

володимир зеленський, курська область знак, курська область карта, бійці ЗСУ
Операція на Курщині та інтенсивна військова допомога Заходу - частина плану перемоги України за версією Зеленського

План перемоги, який днями презентує у США президент України Володимир Зеленський, серед іншого передбачає продовження операції ЗСУ в Курській області та отримання сучасних озброєнь від Заходу. Також до плану входять гарантії безпеки для України з боку західних країн та міжнародна фінансова допомога для української економіки.

Щодо гарантій безпеки для України з боку західних країн, то вони, за планом Зеленського, мають бути "аналогічні пакту про взаємну оборону при вступі до НАТО". За даними The Times, голова Української держави вимагатиме гарантій безпеки, щоб запобігти примусу України до невигідної мирної угоди майбутньою адміністрацією Дональда Трампа, якщо він буде президентом США.

Загалом план перемоги покликаний змусити Росію розпочати переговори з Україною, пише видання. Зеленський сказав, що план потребує швидкої підтримки президента США Джо Байдена та інших західних лідерів, щоб Україна могла розпочати переговори до кінця року з позиції сили.

"Я думаю, що це історична місія. Давайте зробімо все це сьогодні, доки всі чиновники, які хочуть перемоги України, перебувають на офіційних посадах", -  український президент.

Про те, що Курська область Росії під контролем України є невіддільною частиною переможного плану щодо припинення війни, раніше зізнавался і сам Зеленський.

Чи справді Україна прийшла до Курської області для примусу РФ до переговорів

Зеленський неодноразово казав, що мета наступу у Курській области - створення буферної зони на території агресора. Офіс Президента України роз'яснив, що військова операція ЗСУ на території Курської області має виключно оборонний характер і відповідає міжнародному праву. Радник голови ОП Михайло Подоляк говорив, що дії українських сил не спрямовані на окупацію російських територій. Їхня мета – змусити Росію сісти за стіл переговорів та досягти миру на умовах України.

Британська газета The Times ставить під сумнів заяву Києва, що наступ на Курщині потрібен для зміцнення позицій України на майбутніх мирних переговорах. Насправді вважає видання, Курську область атакували, щоб підняти моральний дух усередині України. Також метою могло бути зміцнення політичних позицій Зеленського, припускає видання. Також там вважають, що у разі відмови Путіна від переговорів ЗСУ будуть вимушені продовжувати наступ на Курщині, а у разі потужної контратаки російської області - відступити на свою територію, причому це має бути дуже добре і заздалегідь підготовлений відступ.

Водночас за словами Зеленського, одна з цілей операції є показати, "хто такий Путін насправді". Він також нагадав, що про те, що тезу про те, що Україна Курською операцією нібито не посилює позицію для переговорів, висунув саме російський правитель Володимир Путін. Крім того, Зеленський наголосив, що Україна буде утримувати Курщину до завершення війни.

Зеленський приїхав до Вашингтона з планом перемоги

Зазначимо, що зовсім нещодавно французька газета Le Monde писала, що президент України Володимир Зеленський їде до США, щоб спонукати Байдена до рішучих дій. Україна хоче отримати від чинного американського лідера не лише дозвіл на удари ATACMS/Storm Shadow/SCALP по Росії, а й запрошення до НАТО. Це, за даними французького видання Le Monde, ключові тези "плану миру" Зеленського. 

Зеленський та Байден зустрінуться 26 вересня. Віч-на-віч обговорюватиметься широке коло питань, у тому разі план перемоги України. У Білому домі запевнили, що Байден поки не бачив плану перемоги Зеленського, але доручив "зрушити небо та землю" заради допомоги Україні.

Окрім Байдена, Зеленський планує обговорити питання війни з Росією з віцепрезиденткою США Камалою Гарріс та представниками Конгресу. В Офісі президента також повідомили, що Зеленський проведе низку зустрічей на полях Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку, де очікуються переговори з лідерами інших держав та представниками міжнародних організацій.

Нагадаємо, що мирний план враховує п'ять аспектів: чотири основні пункти плюс один, який буде потрібен після війни. Мова про безпеку, геополітичне положення України, сильну військову підтримку і те, що Україна має вільно вирішувати, як використовувати ту чи іншу річ.

Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк додав, що серед загальних положень українського плану перемоги є військовий пакет, економічний стимул, примус Росії до миру, дипломатичний тиск на неї й не тільки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube