В Офісі президента України назвали загальні положення плану президента - він складається з чотирьох основних пунктів
Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що план перемоги України - це не пропозиція. Цей документ - це чітке розуміння того, що означає сучасна війна. Серед загальних положень українського плану перемоги є військовий пакет, патетичний примус Росії, дипломатичний тиск на неї й не тільки.
Про це Подоляк розповів в інтерв'ю РБК-Україна. За його словами, серед загальних положень плану перемоги України є:
"Це не те що пропозиція з боку України. Це якраз таки абсолютно чітке розуміння, що таке сучасна війна, за що воює Росія і які потрібні інструменти, в якій кількості і скільки це вартує для того, щоб можна було цю війну правильно фіналізувати. І це не питання пропозицій. Це питання абсолютної логіки процесу", - наголосив Подоляк.
14 вересня німецька газета Bild повідомила, що її журналісти нібито дізналися деталі плану перемоги, з яким президент Володимир Зеленський планував поїхати до США у вересні й представити його Джо Байдену, Камалі Гарріс та Дональду Трампу. Ключовими пунктами цього плану, за свідченнями ЗМІ, стали дозвіл на удари вглиб Росії, а також замороження війни на окремих ділянках фронту. Радник президента України з питань комунікацій Дмитро Литвин 15 вересня спростував цю інформацію.
У інтерв'ю CNN, оприлюдненому в той день, Зеленський розповів, що його план перемоги включає кілька пунктів - чотири основні плюс один, який буде потрібен після війни: "Мова про безпеку. Мова про геополітичне положення України. Мова про дуже сильну військову підтримку, яка має бути доступною для нас. І про те, що ми маємо вільно вирішувати, як використовувати ту чи іншу річ. Йдеться про рішення щодо економічної підтримки, але які, гадаю, будуть цікавими".
Адміністрація чинного президента США Джозефа Байдена вже ознайомилася з планом перемоги України. США вважають, що цей план цілком робочий.
Нагадаємо, Зеленський виступить на Генасамблеї ООН 25 вересня. Загальні дебати розпочнуться на день раніше - 24 вересня. Тоді ж і з промовою виступить президент США Джо Байден. Одним з основних питань, які обговорюватимуть на Генасамблеї, буде можливість використання Україною далекобійної зброї, наданої західними країнами, для ударів по цілях на території Росії.
Як пише французьке видання Le Monde, Зеленський їде до США, щоб спонукати американського президента Джо Байдена до рішучих дій. Україна хоче отримати від чинного американського лідера не лише дозвіл на удари ATACMS по Росії, а й запрошення до НАТО.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.