Байден хоче бачити перемогу України частиною своєї політичної спадщини, наголосив Майкл Карпентер
Президент США Джо Байден абсолютно рішуче налаштований підтримати Україну та поставити її у сильну позицію наприкінці свого перебування на посаді. Він доручив своїй команді "зрушити небо та землю", щоб Україна отримала всю потрібну допомогу. Водночас у Білому домі не знають, якою буде реакція Байдена на "план перемоги", який наступного тижня представить президент України Володимир Зеленський.
Україна – це топпріоритет для Джо Байдена, який хоче бачити перемогу України частиною своєї політичної спадщини. Про це у інтерв'ю "Голосу Америки" 21 вересня заявив Майкл Карпентер, старший директор з питань Європи у Раді з нацбезпеки США.
За словами Карпентера, Зеленський хотів приїхати у США та поінформувати про цей план президента Байдена особисто. Тому у Білому домі ніхто не знає його змісту і не прогнозує реакції американського лідера.
"Але, звичайно, президент Байден абсолютно рішуче налаштований підтримати Україну і поставити її у найсильнішу позицію наприкінці свого перебування на посаді. І він доручив усім нам, хто працює на нього, зрушити небо та землю, щоб переконатися, що ми надаємо всю, особливо військову допомогу", - зазначив він.
Крім того, ця допомога стосується енергетичної безпеки, яка була частиною схваленого у квітні законопроєкту щодо додаткового фінансування.
Щодо дозволу на удари далекобійною зброєю вглиб території Росії, то, судячи з коментарів, це може бути темою для обговорень, вважає представник адміністрації. За його словами, на сьогодні з цього питання точаться дуже активні дискусії.
"Але знову ж таки у мене немає жодних повідомлень сьогодні", - додав Карпентер. ми справді вважаємо, що Україні потрібно мати далекобійні засоби, які вона може використати", - сказав представник Білого дому.
Раніше постійний представник США в ООН Томас-Грінфілд заявляла, що "ми" (вона не уточнила, хто саме, і багато хто зрозумів представника США так, що й Білий дім також) вже ознайомилися з планом перемоги України. За словами Томас-Грінфілд, у США вважають, що цей план цілком робочий. Вона високо оцінила план перемоги, який розробив Київ.
Зазначимо, що зовсім нещодавно французька газета Le Monde писала, що Зеленський їде до США, щоб спонукати Байдена до рішучих дій. Україна хоче отримати від чинного американського лідера не лише дозвіл на удари ATACMS по Росії, а й запрошення до НАТО. Це, за даними французького видання Le Monde, ключова теза "плану миру" Зеленського.
При цьому видання нагадує, що Байден у відносинах з Росією завжди діяв розважливо та з оглядом, побоюючись спровокувати ескалацію. Чинний президент США виступав і виступає за помірну підтримку України.
Однак на Зеленського могли вплинути слова радника Білого дому з національної безпеки Джейка Саллівана про те, що американський президент хоче протягом часу, що залишився в нього до кінця каденції, поставити Україну на краще для перемоги становище. Наразі цю позицію підтвердив і Карпентер.
14 вересня німецька газета Bild повідомила, що її журналісти нібито дізналися деталі плану перемоги, з яким президент Володимир Зеленський планував поїхати до США у вересні й представити його Джо Байдену, Камалі Гарріс та Дональду Трампу. Ключовими пунктами цього плану, за свідченнями ЗМІ, стали дозвіл на удари вглиб Росії, а також замороження війни на окремих ділянках фронту. Радник президента України з питань комунікацій Дмитро Литвин 15 вересня спростував цю інформацію.
У інтерв'ю CNN, оприлюдненому в той день, Зеленський розповів, що його план перемоги включає кілька пунктів - чотири основні плюс один, який буде потрібен після війни: "Мова про безпеку. Мова про геополітичне положення України. Мова про дуже сильну військову підтримку, яка має бути доступною для нас. І про те, що ми маємо вільно вирішувати, як використовувати ту чи іншу річ. Йдеться про рішення щодо економічної підтримки, але які, гадаю, будуть цікавими".
Нагадаємо, Зеленський виступить на Генасамблеї ООН 25 вересня. Загальні дебати розпочнуться на день раніше - 24 вересня. Тоді ж і з промовою виступить президент США Джо Байден. Одним з основних питань, які обговорюватимуть на Генасамблеї, буде можливість використання Україною далекобійної зброї, наданої західними країнами, для ударів по цілях на території Росії.
Зеленський та Байден також зустрінуться 26 вересня. Віч-на-віч обговорюватиметься широке коло питань, у тому разі план перемоги України.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.