План перемоги Зеленського: Байден має його схвалити - а що буде, як він скаже "ні"

Радник голови ОП Сергій Лещенко розкрив важливі деталі плану перемоги Зеленського, але одразу стало видно і його головну пастку: якщо президент США відмовить, то залишиться перспектива переговорів, що несуть велику загрозу для країни

Сергій Лещенко, Джо Байден, пуск ракети, ATACMS
Дозвіл Байдена на удари ATACMS по Росії зараз критичні для України: інший сценарій - переговори з поганими перспективами

Радник голови Офісу президента України Сергій Лещенко 16 вересня в етері єдиного телемарафону розповів цікаві деталі щодо "плану перемоги Зеленського", який голова держави саме зараз обговорює з президентом США та іншими світовими лідерами. За словами Лещенка, в плані є важливий момент. Байден має дати дозвіл бити західними ракетами по Росії. Україна, мабуть, отримала попередню згоду на це, проте фінальне рішення ще не прийняте. Відвертість Лещенка викликала питання: а що буде, як Байден не надасть цього дозволу. Єдиний вихід, що ймовірно залишиться - мирні переговори з агресором. Інформатор пояснить, чому цей сценарій є вкрай небажаним у ситуації, що склалася. 

Ймовірно, якщо Байден відмовить, альтернативою стануть мирні переговори з Росією. На яких, можливо, вогонь припинять по наявний лінії фронту. Це дуже схоже на заморожування конфлікту – саме той варіант, якого Україна всіма силами намагається не допустити. Проте, щоб перемагати, Україні потрібні нові можливості. На думку радника голови ОП, на це й натякав Зеленський.

"План перемоги, який український президент досить обтічно, мовою натяків озвучив на конференції. Він сказав, що план перемоги залежить від президента Байдена. Тобто, очевидно, план перемоги передбачає план, де Україна отримає нові можливості, зможе бити по аеродромах, військових базах, сховищах", - наголосив Лещенко.

Чому переговори є невигідними?

  • По-перше, мабуть, переговори призведуть до припинення вогню за існуючою лінією фронту. Тобто деокупація захоплених Росією територій на довгі роки буде відкладена. 
  • По-друге, за логікою переговорів у Стамбулі Росія знов буде продавлювати роззброєння України. Нагадаємо, російський правитель Путін вже згадував, що будь-які мирні переговори мають ґрунтуватися на угодах, обговорених у Стамбулі у 2022 році. Там йдеться, зокрема, про значне скорочення чисельності Збройних Сил України. За такого розкладу у дуже короткостроковій перспективі - до року - Росія може повторити вторгнення і не зустріне опір. У цьому вся основна пастка переговорів.

Тому, за логікою Сергія Лещенко, зараз на Байдена покладається велика надія. До речі, раніше Bild писав, спираючись на власні джерела, що дозвіл на удари по території Росії та запит на мирні переговори - ці дві речі відбуватимуться одночасно. При цьому Росія, перебуваючи під пресингом великої ймовірності ракетних ударів, під час переговорів виявиться більш поступливою. У ВП вже назвали фейком цю версію мирного плану.

Проте російські пропагандисти стверджують, що Кремль зараз розглядає питання щодо застосування ядерної зброї проти України у разі початку ракетних ударів по її території. Можливо мова про тактичну ядерну зброю. В завуальованій формі про це нагадав 16 вересня російський журналіст Михайло Зигарь у своїй авторській колонці в Der Spiegel.

Як ви вважаєте, чи використає Путін ядерну зброю?

РФ знов пускає в хід ядерні погрози
Image

 

Чи отримає Україна добро на далекобійний обстріл Росії

Нагадаємо, що Сполучені Штати Америки та Велика Британія погодилися розглянути можливість використання наданої Україні далекобійної зброї для ударів по території Росії після того, як стало відомо про постачання балістичних ракет Іраном Росії. Також повідомляється, що остаточне рішення найімовірніше не приймуть до наступного засідання ООН, що заплановане на 22 вересня.

The Economist 2 вересня спрогнозував, що у президента України Володимира Зеленського залишається остання нагода переконати Байдена та отримати дозвіл на далекобійні удари по РФ. На думку видання, цей шанс – зустріч на Генасамблеї ООН, яка відкривається 22 вересня у Нью-Йорку. Зеленський підтвердив, що якщо ситуація в Україні дозволить йому відлучитися в США, то він зустрічатиметься з Байденом і хоче домогтися дозволу на далекобійні удари по РФ американською зброєю.

Financial Times пише про певний розкол в адміністрації Байдена щодо можливого дозволу Києву на удари американською зброєю вглиб території Росії. У Пентагоні, зокрема, вважають, що Києву слід віддати пріоритет використанню західної зброї для захисту східних та північних регіонів України, а також для збереження доступу до Чорного моря та тиску на російські війська у Криму.

Водночас ходять чутки, що президент США Джо Байден схиляється до того, щоб дозволити Україні бити по цілям у РФ західною далекобійною зброєю - але будь-яким, крім ATACMS. Також анонімний американський чиновник у коментарі CNN зазначив, що США вже передали Україні "кілька сотень" ракетних комплексів ATACMS й "Україна використала більшість із них". За його словами, США мають обмежений запас ракетних комплексів. Водночас у Пентагоні, як давно відомо, побоюються ескалації.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube