Зеленський розповів, в якому стані переговори по гарантіях безпеки від США

Читать на русском

Наразі Україна "концентрується на роботі з Конгресом"

Читать на русском
Гарантії безпеки від США
Президент виступає за поступову працю в цьому напрямку

Наразі Україна "концентрується на роботі з Конгресом"

Президент України Володимир Зеленський розповів, у якому стані наразі перебувають переговори зі Сполученими Штатами щодо гарантій безпеки для України. Зараз Київ зосереджений на роботі з Конгресом США (щодо надання допомоги). Надалі підійматиметься питання безпекової угоди.

При цьому Зеленський певен, що підпише з Вашингтоном "дуже потужний" договір. Про це президент заявив під час пресконференції з віцепрезиденткою США Камалою Гарріс.

Нагадаємо, що напередодні голова держави підписав одразу дві безпекові угоди. Йдеться про гарантії від Німеччини та Франції.

На черзі - Сполучені Штати. Однак спершу треба вирішити питання з Конгресом, після чого переходити до нової задачі.

"Щодо гарантій безпеки. Я впевнений, що у нас буде дуже потужний документ, але ми домовилися, що ми маємо сфокусуватися на тому, що потрібно зараз. Тому ми зараз фокусуємось на роботі з Конгресом США, а після цього перейдемо до гарантій безпеки", - сказав Зеленський.

Гарантії безпеки для України

Зазначимо, що безпекові гарантії для України є одним з ключових пунктів "формули миру" Володимира Зеленського. Станом на зараз Київ підписав три таких договори.

Першим гарантом стала Велика Британія. Дана угода була підписана з головою уряду королівства Ріші Сунаком 12 січня.

Потім Зеленський підписав один за одним ще два документи: з Німеччиною та Францією. Це сталося 16 лютого, під час нового європейського турне президента України. 

Головним же нашим гарантом мають стати Сполучені Штати. Однак з ними поки що це питання не розв'язане. 

Також варто зазначити, що підписані угоди все ж таки не зовсім є безпековими гарантіями. Адже в них не прописано ключовий принцип гарантій: спільна оборона в разі агресії. Тобто у випадку нової агресії рф країни-гаранти не воюватимуть з нами пліч-о-пліч. 

Нагадаємо: Сергій Марченко, очільник Мінфіну, ділиться своїми думками щодо коштів, які витрачає росія на обстріли України та наскільки довго вони зможуть це фінансувати. Він також пояснить, чому на це не варто звертати увагу, а зосередитися на інших аспектах. Ми також обговоримо тему мобілізації 500 тисяч осіб: чи є у держави кошти на таку масштабну мобілізацію та скільки всього платників податків потрібно на одного військового. Все це ви дізнаєтесь з нашого відео. Приємного перегляду!

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.