Очільники МЗС Канади та Британії обговорили безпекові гарантії для України

Читать на русском

Міністри закордонних справ Канади та Британії поговорили про довготермінові безпекові зобов’язання перед нашою державою

Читать на русском
Канада Британія
Мелані Жолі та Девід Кемерон провели телефонну розмову

Міністри закордонних справ Канади та Британії поговорили про довготермінові безпекові зобов’язання перед нашою державою

Канада та Великобританія обговорили "гарантії безпеки" для України. Йдеться про довготермінові зобов’язання. Також держави обговорили співпрацю на Близькому Сході.

Про це у Twitter (X)повідомила міністерка закордонних справ Канади Мелані Жолі. Вона провела телефонну розмову зі своїм британським колегою Девідом Кемероном.

Політики поговорили про довготермінові безпекові зобов’язання перед Україною. А також про ситуацію в Секторі Гази.

"Ми обговорили нашу співпрацю на Близькому Сході, зокрема необхідність звільнення заручників та збільшення гуманітарної допомоги, що надходить до Гази, а також довгострокові зобов'язання щодо безпеки України", - написала Мелані Жолі.

Допомога Україні від Канади та Британії

Ці дві держави допомагають Україні з початку великої війни. Зокрема, наприкінці січня Канада оголосила про поставку нашій країні десятьох багатоцільових катерів від Zodiac Hurricane Technologies. Загальна вартість цієї техніки становить приблизно 20 млн канадських доларів. Як зазначив міністр оборони Канади Білл Блер, постачання цих човнів Україні буде завершено до кінця весни 2024 року. А на початку січня цього року прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо пообіцяв допомогти захистити небо України від російських атак, тому Канада надасть Україні додаткові ракетні системи NASAMS.

Британія також надає зброю та іншу необхідну допомогу Україні. А на початку січня під час візиту британського прем'єра Ріші Сунака до Києва Україна та Великобританія підписали двосторонню безпекову угоду, яка діятиме до вступу України в НАТО. Це перша двостороння угода на виконання домовленостей, узгоджених під час Вільнюського саміту НАТО між Україною, членами "Групи семи" та державами, що до них приєдналися.

Нагадаємо: Україна використовує комбіновані атаки, щоб "пробити" російські засоби РЕБ. Чому ж рф продовжує хвалитися, що збиває всі дрони, що прилітають по її об'єктах - думка авіаексперта Анатолія Храпчинського.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.