"Президент чітко дав зрозуміти обом сторонам: якщо прямий діалог не розпочнеться в найкоротші строки, то США мають піти з цього конфлікту - що б це не означало..."
Робота "100 років" за віршем видатного українського поета Василя Стуса нагадує про тривалу боротьбу українців за свободу, сильний дух нашого народу, що не був зломлений попри найтяжчі випробування.
Матимуть володіти англійську кандидати на держслужбу, а посадовці з високим рівнем знання мови можуть розраховувати на надбавки.
Президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроект про надання англійській мові статусу мови міжнародного спілкування. У разі схвалення ініціативи парламентом, кандидати на посади в державних органах влади матимуть володіти англійською та складати тести з оцінки рівня її знання.
Відповідна інформація зʼявилась на сайті Верховної Ради 28 червня.
"Трансформація статусу англійської мови в Україні – це необхідність і стратегічний крок до повноцінного членства нашої держави в ЄС, адже знання англійської мови – ключова компетенція в умовах глобалізаційних змін", - йдеться у пояснювальній записці законопроекту.
Вимоги щодо обов'язкового володіння англійською мовою встановлюються до осіб, які претендують на зайняття посад:
Що стосується військовослужбовців та поліцейських, вимога щодо обовʼязкового володіння англійською не застосовується до завершення мобілізації та військового стану. Особи, що вже обіймають вищевказані посади, зможуть розраховувати на надбавку 10% від розміру посадового окладу у разі знання англійської на рівні не нижче B2.
Також законопроектом передбачена вимога до органів влади розглядати звернення англійською, створити та вести офіційні веб-сторінки цією мовою паралельно з україномовною версією таких ресурсів. Окрім цього ініціатива передбачає дублювання інформації англійською у сферах культури, транспорту та інших.
Законопроект поданий президентом до Верховної Ради як невідкладний.
Нещодавно премʼєр-міністр Денис Шмигаль заявив, що надання англійській статусу мови міжнародного спілкування в Україні полегшить її вивчення громадянами.
Раніше Інформатор писав, Верховна Рада ухвалила урядовий законопроєкт законопроєкт №9332, який регламентує перехід на українську мову шкіл, викладання у яких відбувається на мові однієї з країн ЄС. Цей процес подовжили до 1 вересня 2024 року.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.