У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Матимуть володіти англійську кандидати на держслужбу, а посадовці з високим рівнем знання мови можуть розраховувати на надбавки.
Президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроект про надання англійській мові статусу мови міжнародного спілкування. У разі схвалення ініціативи парламентом, кандидати на посади в державних органах влади матимуть володіти англійською та складати тести з оцінки рівня її знання.
Відповідна інформація зʼявилась на сайті Верховної Ради 28 червня.
"Трансформація статусу англійської мови в Україні – це необхідність і стратегічний крок до повноцінного членства нашої держави в ЄС, адже знання англійської мови – ключова компетенція в умовах глобалізаційних змін", - йдеться у пояснювальній записці законопроекту.
Вимоги щодо обов'язкового володіння англійською мовою встановлюються до осіб, які претендують на зайняття посад:
Що стосується військовослужбовців та поліцейських, вимога щодо обовʼязкового володіння англійською не застосовується до завершення мобілізації та військового стану. Особи, що вже обіймають вищевказані посади, зможуть розраховувати на надбавку 10% від розміру посадового окладу у разі знання англійської на рівні не нижче B2.
Також законопроектом передбачена вимога до органів влади розглядати звернення англійською, створити та вести офіційні веб-сторінки цією мовою паралельно з україномовною версією таких ресурсів. Окрім цього ініціатива передбачає дублювання інформації англійською у сферах культури, транспорту та інших.
Законопроект поданий президентом до Верховної Ради як невідкладний.
Нещодавно премʼєр-міністр Денис Шмигаль заявив, що надання англійській статусу мови міжнародного спілкування в Україні полегшить її вивчення громадянами.
Раніше Інформатор писав, Верховна Рада ухвалила урядовий законопроєкт законопроєкт №9332, який регламентує перехід на українську мову шкіл, викладання у яких відбувається на мові однієї з країн ЄС. Цей процес подовжили до 1 вересня 2024 року.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.