Завдяки ухваленому закону про розвиток українського книжкового ринку українцям видаватимуть сертифікати на купівлю книг, а магазини зможуть отримати допомогу з орендою приміщень
Президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт №11251 про стимулювання розвитку українського книговидання і книгорозповсюдження. Документ передбачає надання українцям сертифікатів на придбання книжок. А книгарні отримають субсидії на оренду приміщень.
Про це повідомляють на сайті Верховної Ради України. Як заявила директорка Українського інституту книги Олександра Коваль, фінансова допомога на придбання книжок для 18-річних буде. Президент підписав закон, і залишилися лише формальності - Постанова КМУ, яка визначає порядок надання допомоги і внесення змін до порядку використання коштів УІК.
Також Коваль додала, що на цю програму в бюджеті виділили 370 млн грн. За ці кошти українські видавці видадуть додатково 1,5-2 млн примірників.
Закон передбачає надання книгарням державних субсидій, що компенсуватимуть орендну плату за приміщення. Окрім того, завдяки закону отримати книжкові сертифікати на суму 908 грн зможуть:
Отримати такий сертифікат можна буде через "Дію". А використати його можна буде протягом 1 року.
Верховна Рада ухвалила цей закон 22 травня. Тоді ж співавторка законопроєкту нардепка від "Слуги народу" Євгенія Кравчук повідомила, що необхідні гроші на втілення закону вже закладені в державний бюджет.
23 травня Росія завдала удару по друкарні "Фактор-Друк" у Харкові. Це був один з найбільших типографських комплексів повного циклу у Європі. Друкарня входить до однієї групи із видавництвом "Віват", але також виробляла книги майже для всіх українських видавництв. В результаті атаки згоріли 50 тисяч надрукованих книг.
Власник поліграфічного комбінату "Фактор-Друк" Сергій Політучий розповідав, що відновити зруйноване російським ударом виробництво друкарні Vivat у Харкові буде неможливо без підтримки держави й міжнародної спільноти. Крім того, за його словами, ця атака Росії матиме наслідки на всю галузь книговидавництва в Україні. Навіть із допомогою відновлення роботи друкарні може зайняти чимало часу - щонайменше кілька місяців. А перемістити друкарню до більш безпечних регіонів України - дуже дорого. Крім того, за словами Політучого, в інших областях України такі підприємства можуть відчути брак спеціалістів у цій галузі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.