Зеленський з Байденом обговорили перший пакет оборонної допомоги США після підписання закону

Читать на русском

Президент України та США обговорили підписання закону про безпекову ситуацію в Україні

Читать на русском
Зеленський і Байден
Телефонний діалог Зеленського і Байдена стосувався підтримки України. Фото: телеграм-канал Зеленського

Президент України та США обговорили підписання закону про безпекову ситуацію в Україні

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президентом США Джо Байденом. Це сталося після схвального щодо допомоги Україні голосування в Палаті представників. Під час розмови президент США запевнив Зеленського, що в разі схвалення законопроекту Сенатом, він негайно підпише його.

Про це президент України повідомив у своєму телеграм-каналі. Зокрема, Зеленський висловив щиру вдячність Байдену за стійку підтримку України та за глобальне лідерство. Він також відзначив двопартійну підтримку законопроекту та особисту роль спікера Майка Джонсона і лідера меншості Хакіма Джеффріса.

"Інше рішення Палати представників - дозволити конфіскацію російських активів – посилає потужний сигнал усім нашим партнерам", - повідомив Зеленський.

Під час розмови лідери країн обговорили російський повітряний терор на території України, зокрема, удар по харківській телевежі, який стався за декілька хвилин до розмови. Зеленський підкреслив, що це є чітким наміром Росії зробити місто непридатним для життя.

"Ми обговорили перший пакет оборонної допомоги після ухвалення закону. Маю запевнення Президента, що він буде швидким та потужним і посилить наші протиповітряні, далекобійні й артилерійські спроможності. Також обговорили підписання двосторонньої безпекової угоди та підготовку до майбутнього Саміту миру", - додав Зеленський. 

Законопроєкт про допомогу Україні від США

США понад півроку відкладали рішення щодо надання Україні 61 млрд доларів, незважаючи на те, що президент США Джо Байден цю ініціативу висунув ще у 2023 році. Після цього ініціативу мала затвердити Палата представників, проте через позицію спікера Майка Джонсона до цього дня це не вдавалося зробити. Спочатку республіканець наполягав, що разом з допомогою Україні має бути затверджене посилення кордону США. Згодом він заявив, що Палата представників підготує власний законопроєкт про фінансування України.

Зазначимо, що спочатку законопроєкт передбачав виділення коштів Україні, Ізраїлю, Тайваню та на інші потреби нацбезпеки США. У квітні спікер нижньої палати Конгресу Майк Джонсон представив текст документа. Пакет іноземної допомоги був розділений уже на чотири окремі законопроєкти. Це призвело до того, що фінансування допомоги Україні у розмірі 60 мільярдів доларів було відокремлено в окремий законопроект.

17 квітня був оприлюднений текст цього законопроекту. У ньому передбачено передачу українським військам систем управління вогнем ATACMS. Того ж дня Байден, відзначив, що "негайно підпише" законопроекти, які були представлені спікером Палати представників, Майком Джонсоном, стосовно допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню, як тільки їх затвердить Конгрес. Зокрема, президент США підкреслив свою рішучу підтримку ініціативи спікера Палати представників щодо надання допомоги Україні та Ізраїлю. А також підтримав гуманітарну допомогу палестинцям у Секторі Газа та зміцнення стабільності в Індо-Тихоокеанському регіоні.

У суботу, 20 квітня, у Конгресі США відбулось голосування Палати представників за законопроєкт про допомогу Україні. Основною частиною майбутнього військового пакета, як очікується, буде артилерія і засоби протиповітряної оборони. Деяке озброєння вже запакували й повантажили, воно знаходиться на літаках у Європі. Відправлення його до України може відбутися навіть наступного дня після того, як законопроєкт схвалить Сенат і підпише президент Джо Байден. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.