Новий план президента стосуватиметься рішень всередині Україн
Президент України Володимир Зеленський готує ще один план. Це буде внутрішній план дій, який має допомогти країні вистояти в умовах великої війни. Він стосуватиметься як військово-промислового комплексу держави, так і політичних рішень.
Новий план не є альтернативою плану перемоги. Про це повідомляє BBC Україна з посиланням на різні джерела у владі.
За даними видання, йдеться про документ, який стосуватиметься внутрішніх рішень в багатьох сферах. Зокрема, йдеться про ВПК, оборону, економіку, соціальну політику та інші.
Зеленський задумав, що на відміну від плану перемоги, який націлений на Захід, цей план визначить кроки для самої України. Його мають підготувати до кінця 2024 року.
“Президент вже дав доручення стосовно розробки цього плану”, - повідомило BBC джерело у команді Зеленського.
За словами співбесідника видання, мета документа – зробити все можливе, аби зберегти єдність українців. Також на меті має досягнення результатів у різних сферах розвитку країни.
План перемоги Зеленського був представлений українському парламенту 16 жовтня, а в ЄС та НАТО - 17 жовтня. План включає: запрошення України до вступу в НАТО, посилення оборони України та розворот війни в бік Росії, стримування російської агресії, спеціальні стратегічні та економічні угоди з партнерами Києва. П'ятий пункт стосується післявоєнного періоду – Київ пропонує замінити американські війська в Європі українськими після війни.
На Заході вже понад тиждень аналізують план перемоги. Він вже став причиною численних дискусій серед західних політиків та експертів. Основні положення стратегії, зокрема запрошення України до НАТО, викликають різні реакції і в Європі, і у США, особливо через страх можливої ескалації війни.
Президент оприлюднив цей план, коли багато медіа писали, що партнери у США та Європі ключові пункти відхилили. Навіщо він тоді потрібен? Інформатор має дві версії. Перша у тому, що відмова Заходу - це добрий привід, аби почати переговори з Росією на невигідних умовах. А критикам казати - ми могли перемогти, але нам не дали.
Друга – про те, що відмови – ніщо, коли є план. Протягом 2,5 років великої війни ми вже отримували негативні відповіді стосовно ППО, танків, HIMARS, ракет, літаків F-16. То й що? Ми також поговорили про це з експертами.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.