Шахраї пропонують пройти опитування за 1000 грн: яким чином вони крадуть гроші

Такі повідомлення містять посилання на фішингову сторінку-приманку, стилізовану з використанням офіційної айдентики банку

Шахрайська схема
Шахрайська схема

Шахраї в соцмережах та месенджерах поширюють повідомлення нібито від імені банку про «грошову нагороду» за проходження короткого опитування. Як працює схема, 8 липня пояснили у Держспецзв’зку в рамках кампанії #ШахрайГудбай.

“Такі повідомлення містять посилання на фішингову сторінку-приманку, стилізовану з використанням офіційної айдентики банку. Жертва переходить на сайт, проходить опитування і далі її просять ввести номер телефону, код із SMS та PIN-код. Отримані дані шахраї використовують для прив’язки акаунту користувача до нового пристрою або для онлайн-авторизації в застосунку банку, що дає їм змогу вивести кошти з рахунку жертви”, - пише Держспецзв’зку.

Як уникнути шахрайства: 

  • Перевіряй адресу сайту перед введенням даних платіжної картки чи паролів – фішингові сторінки можуть виглядати як справжні.
  • Довіряй лише офіційним джерелам! Перевіряй інформацію про опитування та виплати на офіційних сайтах установ.
  • Не переходь за посиланнями з повідомлень, шукай потрібний сайт самостійно через пошук.

Як раніше повідомляв Інформатор, У межах кампанії #ШахрайГудбай Мінсоцполітики разом із Нацбанком, Кіберполіцією та Держспецзв'язку ділиться порадами, як розпізнати шахраїв і не потрапити в пастку. Зокрема Інформатор наводить основні правила захисту від шахраїв ваших банківських карток.

 Якщо ви стали жертвою шахраїв, напишіть заяву до Кіберполіції за цим посиланням або повідомте про ваш випадок за номером телефону: 0 800 505 170.

Стежте за нами у Viber

Image
Оперативні новини та розбори: Україна, світ, війна. Підпишиться👇

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube