Заволодіння 160 мільйонами банку: в НАБУ передали в суд справу екснардепа

Колишній нардеп придумав схему, щоб не повертати банку багатомільйонний кредит

НАБУ, схема
Сума збитків від схеми, яку придумав нардеп, оцінюється у 160 млн гривень

Національне антикорупційне бюро України передало в суд справу стосовно колишнього народного депутата України. Його підозрюють в організації схеми, яка дозволила йому заволодіти майном банку, що припинив діяльність. Сума збитків оцінюється у 160 млн гривень.

Про це повідомила пресслужба НАБУ. За даними слідства, у 2012 році ще на той час депутат Київської обласної ради розпочав будівництво багатоквартирного житлового комплексу біля Києва та взяв у банку кредит у 200 млн гривень під заставу майбутнього ЖК і земельних ділянок, на яких він розташовувався.

"Через деякий час банк, який видав кредит, НБУ визнав неплатоспроможним. Аби не віддавати борг та мати можливість продавати квартири та продовжувати будівництво, нардеп разом зі своєю помічницею організував схему. За допомогою начальника слідчого відділення Головного слідчого управління СБУ, начальника управління менеджменту активів АРМА і службових осіб ДП "СЕТАМ" на право вимоги по кредиту наклали арешт і передали в управління АРМА, яке за рекомендацією "потрібного" оцінювача передало це право на електронні торги ДП "СЕТАМ", – сказано у повідомленні.

В торгах перемогла компанія, яку обрали заздалегідь. Вона придбала право вимоги за ціною в 16,5 млн грн, яка на 160 млн нижча за реальну. А ці права потім перепродала особі, яка була підконтрольна депутату.

"Це дозволило йому не повертати кредит, продовжувати будівництво житлового комплексу та отримувати прибуток з продажу квартир", – додали в НАБУ.

Війна проти корупції: статистика від НАБУ

У жовтні виповнилося 10 років з дня підписання указу про створення агенства. За цей час детективи притягли до відповідальності 1500 людей, в тому числі 200 чиновників. Також завдяки НАБУ державі відшкодували понад 9 млрд грн збитків. Тільки у вересні 2024 року НАБУ та САП відкрили 51 кримінальне провадження і повідомили про підозру 15 особам.

Вперше НАБУ і САП повідомили про підозру 17 грудня 2015 року. Підозрюваним став посередник у передачі 4000 доларів хабаря одному із суддів міського суду Сєвєродонецька. Він обіцяв звільнити особу від відбування невідбутої частини покарання та зняти арешт з автомобіля.

У I півріччі 2024 року НАБУ та САП провели активну роботу у боротьбі з корупцією. Загалом було відкрито 323 нових розслідування, в рамках яких 166 осіб отримали статус підозрюваних, а 131 особа була обвинувачена. З них 36 корупціонерів були покарані.

Раніше Інформатор писав, що Верховна Рада 29 жовтня прийняла законопроєкт №12039 про угоди зі слідством у корупційних справах. Документ дозволяє викрити своїх спільників, відшкодувати збитки, виплатити великий штраф та отримати менший термін ув'язнення, ніж вимагає Кримінальний кодекс. Закон підтримали й САП і НАБУ.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube