Національне антикорупційне бюро України оприлюднило звіт робити за перший осінній місяць 2024 року. Там розповіли, скільком людям повідомили про підозру через корупцію
У вересні 2024 року Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) оприлюднили результати боротьби з корупцією за вересень. Упродовж місяця вони розпочали 51 кримінальне провадження. Також за вересень 15 особам повідомили про підозру.
Про це йдеться в інфографіці від НАБУ, яку оприлюднили у четвер, 10 жовтня. Серед інших результатів – 17 обвинувальних актів, які передали до суду.
Загалом у вересні 2024 року результати роботи НАБУ та САП виглядають наступним чином:
Під публікацією НАБУ вже з'явилися коментарі. Один з користувачів Olexsandr Korlyuk після оприлюдненням звіту за місяць обурився, що справи судді Касаційного адміністративного суду Верховного Суду Віктора Князєва, котрий фігурує у справі хабаря, а також — судді вже ліквідованого ОАСК Павло Вовк, якому оголосили підозру ще у 2020 році, не довели до кінця.
"Головний показник — це справи доведені до суду із вироком!
Буває таке що зі справи зникає папірець і вона розвалюється! Або неправильно взяті і оформленні докази! Не потрібно робити рекламу, а потім зливати справи! Судді Вовк і Князєв - побачимо фінал, якщо доживемо!!! Ротердам+????? Скільки років ще потрібно???", - написав він.
Додамо, що ще у травні 2024 року САП повідомляла, що Київський оборонний завод "Артем" опинився під підозрою у розтраті 8,3 мільйона доларів. Це стосується виробництва артилерійських снарядів. САП обіцяла, що справу розглянуть у суді. Повідомлялося, що державі завод таким чином завдав збитків у 225,4 мільйона гривень.
У I півріччі 2024 року НАБУ та САП провели активну роботу у боротьбі з корупцією. Загалом було відкрито 323 нових розслідування, в рамках яких 166 осіб отримали статус підозрюваних, а 131 особа була обвинувачена. З них 36 корупціонерів були покарані.
Економічний ефект від діяльності цих антикорупційних органів у першій половині року перевищив 3,7 мільярда гривень. Серед основних досягнень:
Понад 3,3 мільярда гривень було зекономлено на закупівлі безпілотних літальних апаратів для Збройних Сил України.
Додамо, що за 11 місяців 2023 року було ухвалено 56 обвинувальних вироків у справах, розслідуваних САП та НАБУ. Цей показник став рекордним з моменту заснування цих структур у 2015 році. Для порівняння, за весь 2022 рік було ухвалено лише 35 обвинувальних вироків.
Нагадаємо, у жовтні у рамках справи НАБУ заступницю прокурора Запоріжжя відсторонили від посади. Також повідомлялося, що НАБУ направляє до суду справу проти Грановського, що тривала сім років.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.