Затримки виплат для ВПО: чому це може статися і куди скаржитися

Читать на русском

Українцям пояснили, куди звертатися, якщо затримують держдопомогу

Читать на русском
Куди звертатися, якщо ВПО затримують грошову допомогу
Переселенці, виплати

Українцям пояснили, куди звертатися, якщо затримують держдопомогу

В Україні Вимушено переміщені особи отримують державну допомогу. Йдеться про виплати в розмірі 2 тисяч гривень на дорослу особу, а також 3 тисяч гривень на дитину або особу з інвалідністю. Ці кошти надходять щомісяця на банківські рахунки отримувачів. Українцям пояснили, в яких випадках соцдопомогу можуть затримати.   

Як передає видання OBOXREVATEL, найчастіша причина затримки виплати для Вимушено переміщених осіб - це технічні проблеми. Представники Міністерства соціальної політики підкреслили, що дійсно можуть статися певні затримки через технічні проблеми. Однак у результаті всі, хто має право на соціальну допомогу, отримає державні виплати на свій рахунок.   

У випадку якщо Вимушено переміщена особа доволі тривалий час не отримує свої виплати, можна звернутися до державних служб і уточнити причини. Для цього можна зателефонувати на гарячу лінію Міністерства реінтеграції тимчасово окупованих територій (15-48), або за номером Офісу уповноваженого з питань ВПО (+38 (066) 813-62-39).       

Слід нагадати, що з 1 серпня 2023 року змінили деякі правила щодо нарахування виплат ВПО. Тепер виплати від держави переселенцям на банківські рахунки надходять 15 та 23 числа кожного місяця. Претендувати на цю державну допомогу можуть українці, які переїхали з територій, де були або тривають бойові дії, з тимчасово окупованих громад та громад під блокадою.

Як оформити виплати ВПО?

Українці можуть оформити виплати для Вимушено переміщених осіб, звернувшись особисто до органів соціального захисту населення, або онлайн. Не виходячи з дому, це можна зробити через застосунок "Дія". Для цього потрібно:

  • Оновити застосунок до останньої версії; Авторизуватися в "Дія";
  • Обрати розділ "Послуги";
  • Обрати "Оформлення допомоги для ВПО";
  • Вказати поточне місце проживання (потрібно підтвердити за допомогою функції геолокації);
  • Обрати "Зареєструватися без дітей", або додати свідоцтво про народження дитини);
  • Натиснути "Хочу отримати допомогу";
  • Після перевірки даних можна надіслати заявку.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.