"Україна відкинута на 100 років назад, їхня енергетична система знищується. А скільки українців покинули країну і тепер живуть в інших державах? Вони можуть ніколи не повернутися"
"Якщо буде справедлива угода, якщо президент Трамп, я в це вірю, зможе гарантувати нам цю сильну та незворотну безпеку" для України, то ми рухатимемося на дипломатичному шляху. Я розумію, що без Росії неможливо дипломатично закінчити цю війну"
Очевидно, коли Трамп поговорить з Путіним, для нього стане зрозумілим, що з РФ немає сенсу домовлятись про щось. І що треба просто трошки ще додати спроможності Україні нанести мілітарні поразки Росії
Ця пісня про співзалежну жінку, яка перебуває у стосунках, де її знецінюють. Усі навколо бачать це ставлення і не можуть зрозуміти чому вона досі там... Чому не бачить очевидних речей, виправдовує щоразу таке ставлення до себе. Де її самоцінність? Як можна таке допускати?
Жінка перенесла трансплантацію нирки та проходить лікування, але змушена думати про те, як дістатися додому
З 00:00 26 травня Київ закрив авіасполучення з Мінськом і заборонив літакам українських авіакомпаній з'являтися в повітряному просторі Білорусі. Більш того, прикордонникам віддали наказ не оформляти пасажирів, які виїжджають або в'їжджають через пропускні пункти в тому напрямку. Усі ці рішення влада ухвалила приблизно упродовж доби, щоправда, про одне все ж забули — про українців, які перебувають на території РБ.
Про те, через що проходять люди, які з тих чи інших причин опинилися в закритій для України країні розповіла Анна Курилова, — повідомляє Інформатор. Вона знаходиться на лікуванні в Білорусі та змушена сама думати про те, як повернутися додому, оскільки держава «закрила кордони до того, як забрати своїх».
«Два тижні тому мені зробили трансплантацію печінки. Я тут (в місцевій лікарні, — ред.) Не одна. Тут половина відділення наших. Тих, кого Україна сама ж послала на лікування. За фактом: я не можу тут жити, оскільки закінчується реєстрація. Мені потрібні дорогі ліки (останній чек на 170 євро), які я не можу не купити, тому що печінка почне відхилятися. Мені потрібні дорогі аналізи й консультації лікарів (це платно й дуже дорого). Мені потрібно жити тут. Вдома мене чекає мама і троє маленьких дітей. Пропозиція посольства — найняти бусик або швидку за свій кошт. Я з Харківської області. Це більш як 1000 км. Мені на перебування тут збирали з миру по нитці… Як ви могли кинути нас? Своїх?», — пише жінка.
З її слів, навіть якщо вона і знайде можливість знайти транспорт, щоби дістатися додому, висидіти 12–20 годин дороги вона не зможе фізично. І це історія тільки однієї людини, яка з тих чи інших причин опинилася в РБ.
Зараз у Білорусі знаходяться 26 громадян України, які отримують медичну допомогу (трансплантація органів, кісткового мозку, імунотерапія), ще 4 — проходять обстеження. Як повідомляють у МОЗ, вони та МЗС працюють над розв'язанням логістичних питань українських пацієнтів у білоруських медустановах. Дипломати та фахівці заявляють, що готові надати максимальне сприяння в розробці оптимального маршруту слідування за кожним конкретним випадком, з огляду на стан здоров’я.
Прикріплюємо номер «гарячої лінії» Посольства України в Білорусі, за яким можна отримати допомогу: +375 25 603 1184.
Нагадаємо, білоруська сторона з подивом сприйняла рішення припинити авіасполучення, оскільки, на їхню думку, ситуація, яка відбулася, не має ніякого відношення до України. У МЗС заявили, що Київ може відновити авіасполучення з Білоруссю, але для цього білоруській владі необхідно повернутися до «нормальності». Водночас уже понад 10 авіакомпаній призупинили польоти над Білоруссю або мають намір це зробити.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.