Документ не внесуть на розгляд, поки не буде достатньої кількості резервів, щоб замінити демобілізованих
В Україні вже розробили закон про демобілізацію військових. Таку заяву зробив народний депутат від фракції “Євросолідарність” Олексій Гончаренко. Втім його не внесуть у Верховну Раду, поки не буде достатньої кількості резервів.
Про це Гончаренко написав у Telegram. За його словами, інформацію про документ озвучив перший заступник міністра оборони, генерал-лейтенант Іван Гаврилюк.
“По демобілізації є ще інформація. Перший заступник міністра оборони щойно сказав, що демобілізаційний законопроєкт Є. Він вже в якомусь вигляді існує”, – розповів нардеп.
Водночас, за словами Гончаренка, законопроєкт поки не будуть реєструвати у парламенті. Це відбудеться лише тоді, коли буде достатня кількість резервів, щоб замінити бійців, яких демобілізують з війська.
Раніше секретар Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Роман Костенко розповідав, що Міністерство оборони планувало завершити роботу над законопроєктом про демобілізацію військовослужбовців зі служби до 18 грудня 2024 року. Про це у відомстві відповідали на запит оборонного комітету Верховної Ради.
У квітні цього року речник Міноборони Лазуткін заявляв, що версія законопроєкту про демобілізацію, яку можна подати до Ради, з'явиться у найближчі вісім місяців. А у червні член комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський заявляв, що Верховна Рада не отримувала від Кабінету міністрів законодавчих ініціатив щодо демобілізації.
Спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук в ефірі телемарафону 25 липня заявив, що Україна не може дозволити собі проведення демобілізації військових у нинішніх умовах. Інакше вона повторить помилку більш як сторічної давності, через яку може програти війну. Єдиний вихід - це впровадити більше відпусток, частіші ротації та інші привілеї для воїнів. А раніше голова МВС Ігор Клименко сказав, що якщо зараз провести демобілізацію тих військових, що перебувають на війні понад 2 роки, то фронт "просяде" й підрозділи будуть неповноцінними.
В Міністерстві оборони України назвали роботу над законопроєктом про демобілізацію складним процесом. Він залежить від ряду чинників, в тому числі й темпів мобілізації. Втім, військові на фронті розуміють, що наразі потрібне поповнення на позиціях.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.