Спікер парламенту заявив, що військове керівництво не закріплює помилково мобілізованих чоловіків до 25 років на складних ділянках фронту
Станом на сьогодні демобілізація військових до 25 років, яких мобілізували через колізію у законодавстві, неможлива. Їх немає ким замінити. Саме тому таке рішення може обвалити деякі ділянки фронту.
Про це заявив голова Верховної Ради Руслан Стефанчук під час брифінгу 10 жовтня. Його слова цитує Укрінформ.
“Ми не можемо просто демобілізувати їх, треба розуміти, хто прийде на їхнє місце. Просто демобілізація – це обвал окремих ділянок українського фронту в супротиві Російській Федерації”, – підкреслив політик.
За його словами, сам він не хоче, щоб “цими популістичними рішеннями хтось піарився, тому що тут не питання для піару, а питання для безпеки нашої країни”. Водночас каже, влада розуміє, що “діти 18-25 років попали під мобілізацію через недосконалість законодавства”.
Стефанчук наголосив, що зарах необхідно знайти тих, хто замінить цих військових. Він додав, що військове керівництво не закріплює бійців до 25 років, яких помилково мобілізували у військо.
Верховна Рада України у середу, 9 жовтня, ухвалила в цілому законопроєкт 11379-д. Відтепер заборонена мобілізація українців з 18 до 25 років. Йдеться про тих, кого визнали обмежено придатними.
Закон має вирішити законодавчу колізію. Адже від травня, коли набув чинності закон про мобілізацію, було скасовано категорію осіб, "обмежено придатних у воєнний час". Такі особи, яким ще не виповнилося 25 років, потрапили на облік як військовозобов'язані, і могли бути мобілізованими. Водночас їх однолітків, відповідно до законодавства, не мобілізували. Адже до 25 років вони перебували на обліку призовників, а не військовозобов'язаних.
Нагадаємо, союзники України наполягають на зниженні віку для мобілізації, вважаючи, що найефективнішою віковою групою для війни є люди віком 18-25 років. Про це заявив представник оборонного комітету Верховної Ради Федір Веніславський. Хоча наразі немає офіційних ініціатив щодо зменшення призовного віку, обговорення цього питання тривають.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.