Захист від спеки та холоду: 5 рецептів холодного та гарячого липового чаю

Липовий чай сподобається всім, хто хоче бути красивим та здоровим. Лайфхак від Інформатор Україна: детальний рецепт з фото та відео, як швидко та смачно приготувати королівський сніданок.

Липовий чай
Липовий чай

П'ять рецептів липового чаю сподобаються всім, хто хоче бути красивим та здоровим. Готувати їх легко та смачно. Ці рецепті прості та здорові. А щоб ваш чай вийшов ще смачнішим, Інформатор приготував корисну пораду. 

Липовий цвіт включає флавоноїди, дубильні речовини, вітаміни А і С, глюкозу, ефірні масла. Завдяки цьому липовий чай має загальнозміцнюючий вплив і застосовується для лікування багатьох захворювань та вірусних інфекцій. Гарячий липовий чай у холодну пору допоможе зігрітись, а у спеку охолоджений відвар липи тонізує та освіжає.

Липовий чай
Липовий чай

Вам знадобиться:

  • Липовий цвіт
  • Мед
  • М’ята
  • Зелений чай
  • Лимон
  • Молоко
  • Гвоздика

Як готувати 

 

Класичний липовий чай. Липовий цвіт висушіть (хоча можна заварювати й прямо з дерева; мити свіжий цвіт не потрібно, але треба перебрати від жуків і сміття). Покладіть в заварник. Залийте цвіт гарячою водою, що має температуру 90-95 градусів (не заливайте окропом!). Дайте настоятися 7-15 хвилин. Липовий чай розлийте по чашках крізь ситечко і додайте мед до свого смаку.

Порада від Інформатора: щоб надати шкірі свіжості замість води для вмивання вранці та на ніч можна використовувати кубики замороженого липового чаю. Для цього квіти потрібно заварити окропом у пропорції 1:2, дати настоятися 10 хвилин, процідити та розлити по формах для льоду.

Гарячий липовий чай з молоком. Помістіть липовий цвіт у чайник і залийте окропом. Дайте йому настоятися протягом 1-2 хвилин, потім додайте в чайник кипляче молоко і гвоздику. Накрийте кришкою або серветкою посуд з рідиною і залиште настоюватись протягом 10-15 хвилин. Потім процідіть і розлийте по чашках або келихах. Подавайте гарячим.

 

Холодний липовий чай у трьохлітровій банці. Липовий цвіт промийте. Закип’ятіть 3 л води. Наповніть чисту трьохлітрову банку липовим цвітом та гілочками м’яти десь на 1/3. Додайте прямо в банку 2 скибочки лимона, лимонну кислоту і 1 склянку цукру. Поставте в банку металеву ложку і залийте окропом, не до верху, розмішайте і тільки потім заливайте окропом повністю. Якщо ви хочете законсервувати на зиму, відразу закатайте банку. Якщо ні - накрийте кришкою. Дайте охолонути.

Холодний зелений чай з липою. Заваріть зелений чай двома склянками води при температурі близько 80 градусів. Дати йому настоятися 1-2 хвилини. Додайте до жменьку липового цвіту. Вода має повністю покривати і листочки чаю, і липу. Додайте мед та залиште остигати при кімнатній температурі. Перелийте настій зеленого чаю з липою у графин, долийте водою до необхідного об'єму та поставте в холодильник на кілька годин. Холодний чай розливайте по келихах із льодом і відразу ж подавайте. Смачного!

Липовий настій в термосі. При застуді приготуйте настій у термосі. 1 столову ложку липового цвіту залийте 1 склянкою окропу. Залиште на 20 хвилин. Пити бажано до їди. При сильній спеці – до 2 склянок 3 рази на день.

Раніше Інформатор писав: 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube