Загибель людей біля укриття в Києві: директора департаменту КМДА з другої спроби відсторонили від посади

За даними слідства, Роман Ткачук може впливати на своїх підлеглих у Департаменті муніципальної безпеки Києва, які є свідками, тому чиновник не має виконувати свої обовʼязки

Роман Ткачук, суд
Відсторонення триватиме до середини жовтня

​​Київський апеляційний суд відсторонив Романа Ткачука від посади директора Департаменту муніципальної безпеки КМДА. Чиновнику інкрімінують посадову недбалість через закрите укриття у Деснянському районі, біля якого під час російського удару 1 червня загинули люди.

Про рішення суду 13 вересня повідомила Київська міська прокуратура. Таким чином була задовільнена скарга обвинувачення на рішення Голосіївського райсуду про відмову у задоволенні клопотання про відсторонення Ткачука. 

За версією слідства, перебуваючи на посаді з 2018-го року Ткачук не здійснював контроль за утриманням та станом готовності укриттів, що призвело до загибелі та травмування людей біля зачиненого укриття 1 червня, що є тяжкими наслідками. Посадовцю, якого відсторонили до 16 жовтня, інкримінують ч. 2 ст. 367 КК України, санкція якої передбачає позбавлення волі на строк до пʼяти років з позбавленням обіймати певні посади до трьох років та зі штрафом до 12 750 грн або без такого.

Роман Ткачук
Роман Ткачук

Прокурорка Деснянської окружної прокуратури Києва Яна Луцишина у коментарі "Суспільному" висловила думку, що Ткачук, перебуваючи на посаді, міг впливати на більшість працівників департаменту Муніципальної безпеки, які проходять по цьому провадженню у якості свідків. Це і був один з аргументів за відсторонення Ткачука від посади.

Раніше, 21 червня, Голосіївський районний суд Києва відправив Ткачука під цілодобовий домашній арешт на два місяці. Вже 14 серпня цей суд змінив посадовцю запобіжний захід з цілодобового на нічний домашній арешт.

Справа про закриті укриття в Києві: слідство триває

У ніч на 1 червня під час ракетної атаки рф на Київ у Деснянського районі люди не змогли потрапити до укриття у медичному закладі. Через падіння уламків ворожої ракети загинуло троє людей, серед них - дитина.

За цими фактами поліція розпочала два кримінальних провадження: за ч. 2 ст. 367 - службова недбалість та за ч. 3 ст. 135 Кримінального кодексу України - залишення в небезпеці. Було затримано чотирьох людей.

Охоронця полікліники Вадима Мошкіна майже одразу після трагедії відправили під варту. За версією слідства, саме він мав відчинити укриття під час тривоги, але не зробив цього. Згодом чоловіку змінили запобіжний захід з тримання під вартою на нічний домашній арешт. Відповідний вердикт виніс Київський апеляційний суд 29 червня.

Зазначимо, що посадовець Ткачук фігурує у ще одному кримінальному провадженні, за яким у червні йому було повідомлено про підозру. За даними слідства, восени минулого року він укладав договір про купівлю міні-електростанцій на суму 28,6 мільйонів гривень для пунктів обігріву у Києві. При цьому був також врахований податок на додану вартість, хоча ці товари від такого податку звільнені. За інформацією прокуратури, в результаті збитків було завдано на суму в розмірі 1,8 мільйонів гривень.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube