Посадовець КМДА, який вже є фігурантом справи про трагедію через закрите укриття, отримав нову підозру: що відомо

Київський посадовець отримав уже другу підозру та може опинитися за ґратами

Роман Ткачук
Стало відомо про нову підозру для директора Департаменту муніципальної безпеки КМДА

Директор Департаменту муніципальної безпеки Київської державної адміністрації отримав підозру. Раніше він став фігурантом справи про загибель людей в Києві біля укриття. Таку заяву зробили представники Київської міської прокуратури.

На офіційній сторінці в Telegram правоохоронці зазначили, що ще восени минулого року посадовець укладав договір про купівлю міні-електростанцій на суму 28,6 мільйонів гривень для пунктів обігріву у столиці. При цьому був також врахований податок на додану вартість, хоча ці товари від такого податку звільнені.

Попри звільнення товарів від податків Департамент муніципальної безпеки все одно перерахував саме суму в розмірі 28,6 мільйонів гривень. За інформацією прокуратури, в результаті збитків було завдано на суму в розмірі 1,8 мільйонів гривень.

Варто зазначити, що якщо провину посадовця буде доведено, то йому загрожує ув'язнення від 7 до 12 років. Також в такому випадку він не зможе обіймати певні посади терміном до трьох років. Водночас суд може ухвалити рішення про конфіскацію майна.

"Правоохоронні органи столиці продовжують системну роботу з документування фактів розкрадання бюджетних коштів, виділених на облаштування укриттів та споруд цивільного захисту на території міста Києва, як посадовцями, так і суб’єктами господарювання", – повідомили в Київській міській прокуратурі. 

Трагедія через укриття в Києві

Трагедія сталася в ніч проти 1 червня, коли російські окупанти атакували столицю балістичними ракетами: люди в Деснянському районі намагалися потрапити в укриття (воно виявилося зачиненим), а в результаті дві жінки та одна дитина загинули. У результаті було відкрито кримінальне провадження: затримано чотирьох осіб - першого заступника Деснянської РДА, директора медустанови та його заступника, а також охоронця закладу, де було закрите укриття. Уже пізніше стало відомо, що підозру у цій справі отримав директор Департаменту муніципальної безпеки КМДА Роман Ткачук.

При цьому після трагедії стали перевіряти укриття в столиці та інших регіонах. За результатами перевірки, було відомо, що тільки близько 65 відсотків укриттів в Києві не мають зауважень, інші – або зачинені, або є певні зауваження, над якими треба працювати.

Нагадаємо, що в Києві школам дозволили пускати до укриттів абсолютно всіх громадян під час повітряної тривоги.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube