За Волинську та Рівненську область я більш-менш спокійний: Роман Безсмертний - про можливість удару з боку Білорусі

Український політик та дипломат вважає, що зосереджені на білоруському кордоні війська не є боєздатними для серйозної операції, він схиляється до думки, що дії Лукашенка спрямовані на створення ілюзії загрози за наказом Москви

За Волинську та Рівненську область я більш-менш спокійний: Роман Безсмертний - про можливість удару з боку Білорусі
Лукашенко робить цирк за наказом Москви, вважає досвідчений український політик

Відомий український державний, політичний і громадський діяч, екс-посол України у Білорусі Роман Безсмертний прокоментував можливість Білорусі атакувати українські кордони, зокрема ситуацію у прикордонних областях. Він підтвердив, що найбільш напружена ситуація спостерігається на північних рубежах України, особливо в Чернігівській області. Але наголосив, що білоруські війська, зосереджені на кордоні з Україною, не становлять серйозної небезпеки.

За словами Безсмертного, гра Лукашенка, відомого за своїм КДБ-шним прізвиськом Валет, підпорядкована стратегії Москви. Він намагається змусити Київ тримати війська на північному фронті. 

"Ситуація на кордоні складна, особливо якщо говорити про Чернігівську, Київську і Житомирську області. Саме у цих регіонах використовуються російські війська для диверсійних груп, спрямування безпілотників та ракетних ударів", - зазначив Безсмертний.

Проте дипломат підкреслив, що в інших регіонах ситуація виглядає менш загрозливою. Це Волинська, Рівненська області та частина Житомирської області, які мають фізично-географічні перешкоди, такі як болота і ліси, що ускладнює можливий наступ. 

"Що стосується всього кордону, то в районі Волинської, Рівненської області, та й частини Житомирської – я би був більш-менш спокійним, тому що там є величезні проблеми, які стосуються фізично-географічних параметрів. Тобто там болота і ліси, не так просто піти на цих ділянках у наступ", - додав він.

Щодо зосереджених у районі Гомельської області білоруських військ, Безсмертний зазначив, що їхня чисельність і склад не дають підстав для планування серйозних операцій. За його даними, на сьогодні там близько 2,5-3 тисяч осіб. І це не є боєздатним угрупованням, підкреслив він.

За словами Безсмертного, військові в Білорусі - переважно строковики, а з 42 тисяч білоруських солдатів лише близько 6 тисяч належать до Сил спеціальних операцій. Окрім того, значна частина військової техніки вже давно відправлена до Донбасу і знищена. Тому, за словами Безсмертного, генерал-лейтенант Сергій Наєв, який заявив, що білоруська армія не є серйозною загрозою для України, правий. 

"От у цьому відношенні генерал Наєв правий, потенційно білоруська армія не несе в собі ніякої абсолютно загрози. Та ще й на сьогодняшній день всі склади фактично спустошені. Все, що було у Білорусії, воно все давно відправлено на український Донбас і там утилізоване вже давно. Звідси все, що наявне у білорусів не дає можливості вести серйозну наступальну операцію, по-перше. По-друге, рівень підготовки дуже слабкий", - зазначив Безсмертний.

Він також наголосив, що дії Лукашенка, спрямовані на створення видимості загрози, щоб Україна змушена була тримати частину своїх сил на кордоні з Білоруссю.

"Чому це робить Лукашенко — тому, що пішла команда з Москви влаштовувати театр. От він і влаштовує театр для того, щоб Україна утримувала на кордоні з Республікою Білоруссю певну кількість своїх сил", - підсумував Безсмертний.

Який у Лукашенка план? 

Раніше Інформатор повідомляв, що попри накопичення військової техніки та підрозділів на білорусько-українському кордоні, Олександр Лукашенко поки не демонструє готовності до масштабних дій. Однак його демонстрація сили може бути частиною більшого плану, узгодженого з Москвою. Цілком імовірно, що показові дії білорусів - це чергова гра на нервах Києва та Заходу.

Також ми детально аналізували, чому російські дрони-камікадзе "Шахед" все частіше залітають на територію Білорусі. Одним з пояснень якраз і є тактика Росії щодо втягнення Білорусі у війну. Росія може свідомо відправляти "Шахеди" в прикордонні райони Білорусі, щоб уникнути перехоплення українськими засобами ППО та РЕБ. Відтак, дрони можуть повертатися до України після тимчасового маневру в білоруському повітряному просторі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube