Війська Білорусі на кордоні не становлять загрози для України – Білоруські Гаюн

У моніторинговій групі впевнені, що цей крок несе лише інформаційний та політичний характер

Військові РБ
Угрупування становить близько тисячі солдатів

До кордону України стягнули велике угрупування військ Білорусі. За підрахунками, воно становить понад тисячу осіб та кілька десятків одиниць техніки. Проте у групі "Білоруські Гаюн" стверджують, що ці війська не несуть жодної загрози для нашої країни.

Допис з'явився в Telegram-каналі моніторингової групи ввечері неділі, 25 серпня, і став відповіддю на заяву міністерства закордонних справ України. За їх даними, ці сили білоруської армії зосереджені у Гомельській області на глибині до 50 км від українського кордону. 

"Угруповання, сконцентроване біля кордону з Україною, становить ≈1100 осіб л/с, і ця кількість сил, що перекидаються до кордону, не несе загрози для України", – йдеться у повідомленні.

У "Білоруські Гаюн" додали, що поточна ескалація обстановки на кордоні України й Білорусі має інформаційні та політичні цілі, а не військові. Фахівці пообіцяли й далі спостерігати за ситуацією та повідомляти про важливі зміни.

Війська РБ біля кордону України

Самопроголошений диктатор Білорусі Олександр Лукашенко 18 серпня заявив, що Україна може спровокувати РФ на застосування ядерної зброї. Погрози пролунали на тлі успішної операції ЗСУ у Курській області. Згодом Білорусь розмістила авіацію та війська протиповітряної оборони поблизу кордону з Україною, а також перекинула військове угрупування. 

Лукашенко оголосив про намір розмістити третину армії вздовж кордону з Україною та звинуватив Київ у нарощувані сил в цьому районі. За останні дні до кордону були направлені підрозділи ракетних військ, штурмовики Су-25, а також бронетехніка. На це відреагували у Києві.

У МЗС України закликали Білорусь відвести війська від кордонів. Зазначається, що РБ робить це під виглядом навчань. Але проведення навчань у прикордонній смузі та безпосередній близькості до об’єкта атомної енергетики – Чорнобильської АЕС, створює загрози не тільки національній безпеці України, а й світовій безпеці загалом.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube