Рада збирається виправити прогалину, що унеможливлює карати ухилянтів, які оновили дані, але не беруть на Укрпошті повістку, надіслану за їхньою адресою проживання
У законодавстві про мобілізацію в Україні виявилась прогалина. З'ясувалося, що українців, які не забирають повістки з "Укрпошти", або ж не розписуються у їх отриманні, майже не штрафують. Причиною цього є величезна кількість подібного характеру порушень. Представники ТЦК донедавна на власний розсуд у таких випадках виносили постанову про штраф, але через перенавантаження, стягнення отримають далеко не всі. Цю ситуацію вже невдовзі планують змінити - ТЦК зможуть автоматично штрафувати тих, хто відмовився від повістки рекомендованим листом через "Укрпошту". Щобільше - доказовою базою для винесення заочного (автоматичного) штрафу ТЦК стане саме реєстр "Оберіг".
Народні обранці пояснювали, що військовозобов'язаних, які не забирають і не розписуються у повістках через "Укрпошту" оголошують у розшук. Підставою для цього є той факт, що особа не мешкає за вказаною адресою. Цілком можливо, що саме через це й відбулися підпали поштових відділень, зокрема у Києві на Оболоні.
Насправді неотримана повістка автоматично жодних наслідків не провокує. Така інформація лише надходить до ТЦК, а вже самі військкоми на власний розсуд приймають рішення про те, чи виносити постанову про штраф, чи не робити цього. З огляду на те, що кількість подібних порушень величезна, - ТЦК просто не вистачає ресурсу для такої роботи. Відтак, ймовірність отримати штраф за повернутий лист з повісткою є вкрай низькою.
Про те, що за неотриману повістку українців майже не штрафують, Інформатору повідомило джерело в МВС. За даними нашого джерела, саме так трактують ситуацію у МВС та доносять до особового складу поліції.
Вже 28 жовтня інформація отримала неочікуване підтвердження й у комітеті ВР з правоохоронної діяльності. Як пише "Судово-юридична газета", народним обранцям рекомендують терміново схвалити зміни, які передбачені законопроєктом 12093.
Новими змінами суттєво спрощується процедура притягнення до відповідальності за порушення військового обліку та мобілізаційного законодавства. Фактично - пропонується дозволити накладення заочного штрафу без складання протоколу ТЦК у випадках, коли повістка була повернена з позначкою про невручення. У підсумку, це зведеться до винесення автоматичного штрафу за неотриману по "Укрпошті" повістку. Також законопроєкт передбачає використання інформації з реєстру "Оберіг" як доказової бази у таких справах. До цього часу штрафів за неотримання повістки майже не було!
"Протокол не складається у разі вчинення в особливий період адміністративних правопорушень, передбачених статтями 210, 210-1 КУпАП, розгляд яких віднесено до компетенції ТЦК, якщо особа не з’явилася без поважних причин або не повідомила причину неприбуття на виклик ТЦК, будучи належним чином повідомленою про дату, час і місце виклику, та за наявності у ТЦК підтвердних документів про отримання особою виклику або про повернення виклику з відмітками про невручення чи відмову в отриманні" - зазначено у законопроєкті.
Нагадаємо, Кабмін зобов'язав поштарів особисто вручати повістки військовозобов'язаним. Адресат має з'явитися для одержання рекомендованого листа з позначкою "Повістка ТЦК" протягом трьох робочих днів.
Якщо адресат не прийшов за листом, працівник об’єкта поштового зв’язку робить позначку "адресат відсутній за зазначеною адресою", яка засвідчується його підписом з проставленням відбитка поштового пристрою. Не пізніше ніж протягом наступного робочого дня пошта повертає такий лист до відправника, тобто до ТЦК чи Міноборони, чи іншої структури, уповноваженої розсилати повістки.
Начальник адміністративного відділу районного ТЦК у Києві Олег Коротченко пояснив, що формуванням списків займаються у Міноборони за допомогою засобів системи "Оберіг", а спеціалісти ТЦК формують сам документ. У ТЦК після формування повістки її фіксують та затверджують електронним підписом, далі – відправляють адресату за допомогою Укрпошти. Після цього здійснюють контроль за прибуттям військовозобов'язаних.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.