Посадовець нібито вимагав хабар від військовослужбовця ТЦК за непритягнення до відповідальності за перебування на робочому місці в стані наркотичного спʼяніння та непереведення на службу на схід
Львівський обласний ТЦК та СП 26 жовтня заявив, що інформація про хабар, при отриманні якого 25 жовтня у Львові нібито затримали співробітника одного з районних військкоматів міста, не відповідає дійсності. У ТЦК вимагають опублікувати спростування інформації, викладеної у новинах деяких ЗМІ про нібито затримання військовослужбовця Сихівського РТЦК та СП за отримання хабаря. Там кажуть, що поширена у медіа інформація "не відповідає дійсності в жодному вигляді"
"Заявляємо, що поширена інформація не відповідає дійсності в жодному вигляді. Це інформаційний вкид, направлений на формування негативного іміджу військовослужбовців Сихівського районного ТЦК та СП", - йдеться у повідомленні.
Також військові нагадали про покарання за поширення неправдивої інформації та перешкоджання діяльності ЗСУ. У ТЦК наголосили, що компетентні органи можуть порушувати відносно таких осіб кримінальні провадження задля захисту законної діяльності Сил оборони України та безпеки громадян.
"Наразі виявлено, що деякі медіа діють упереджено або нехтують журналістськими стандартами. Ми залишаємо за собою право звертатися до правоохоронних органів та судових інстанцій для виявлення справедливості", - йдеться у заяві.
А тим часом спецпрокуратура Західного регіону повідомляє, що у Львові затримали посадовця ТЦК за підозрою у наданні неправомірної вигоди колезі. За інформацією правоохоронців, 44-річний посадовець РТЦК за 2 тисячі доларів намагався "підкупити" уповноважену на проведення перевірки особу, щоб та не притягувала до відповідальності його підлеглого – старшого солдата, який перебував на робочому місці у стані сп’яніння.
Посадовця було затримано під час надання всієї суми хабаря, йому повідомлено про підозру та обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із правом внесення застави. Підозрюваному загрожує до 8 років ув’язнення.
Нагадаємо, у Києві у п'ятницю, 25 жовтня, затримали помічника начальника Подільського районного ТЦК та СП. Посадовця підозрюють у хабарництві. Йому може загрожувати до 10 років тюрми.
Інформатор розповідав також про те, що 24 жовтня 2024-го у Києві ДБР затримала трьох посадовців Голосіївського районного ТЦК та СП та трьох цивільних, які організували схему незаконного ухилення від мобілізації військовозобов’язаними. Заробили чимало: тільки під час обшуків було виявлено та вилучено понад 1,2 млн доларів та 45 тисяч євро готівкою. Крім того, у фігурантів знайдено 11 автомобілів преміумкласу, зароблених “важкою працею” - вартість кожного становить приблизно 100 тисяч доларів.
Інциденти з масовими перевірками військовозобов'язаних почалися 11 жовтня у кількох містах України, зокрема в Хмельницькому, Дніпрі, Харкові та Києві, отримали широкий резонанс у соціальних мережах. Найбільше уваги привернуло відео з рейду ТЦК біля Палацу спорту в Києві, де одразу після концерту "Океану Ельзи" працівники військкомату проводили перевірки документів у чоловіків, затримуючи частину з них.
Після цього, 15 жовтня 2024 року Національна рада з питань телебачення і радіомовлення України закликала медіа коректно висвітлювати питання мобілізації та діяльність територіальних центрів комплектування (ТЦК). У зверненні Нацрада закликає медіа уникати поширення неперевіреної інформації та фейків, які можуть бути частиною інформаційної кампанії з боку Росії, спрямованої на дискредитацію процесу мобілізації та роботи ТЦК.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.