ПриватБанк вимагав від жінки сплатити борг, який вона вважала погашеним: що вирішив суд

Читать на русском

Коли частину боргу забирали примусово, то суддя у наказі не прописав у якій черговості зараховувати кошти. Через цю помилку сам кредит не погасили. Цю справу у 2015 році розглядали у районному суді Волинської області

Читать на русском
ПриватБанк вимагав від жінки сплатити борг, який вона вважала погашеним: що вирішив суд
Жінка не раз зверталася до суду

Коли частину боргу забирали примусово, то суддя у наказі не прописав у якій черговості зараховувати кошти. Через цю помилку сам кредит не погасили. Цю справу у 2015 році розглядали у районному суді Волинської області

У липні 2006 року жінка отримала у ПриватБанку 10 тисяч гривень кредиту. Близько року вона повертала гроші з відсотками. Але далі платити не змогла, тому з’явилося понад 7 тисяч гривень боргу.

Її картку ПриватБанк заблокував, а через деякий час гроші в жінки забрали примусово через державного виконавця. Загалом, з 2009 по 2013 роки вона повертала борг кількома платежами.

Жінка вважала, що вже нічого ПриватБанку не винна, бо жодних інших кредитів після цього вона не брала. Однак після спливу шести років банк продовжував нараховувати борг з врахуванням різниці між загальною сумою заборгованості та тим, що забрали примусово. За розрахунками банку виходило, що жінка ще мала доплатити понад 13 тисяч гривень. Йшов час та сума виросла до 24 тисяч. Знов ця історія потрапила до суду, проте там позов ПриватБанку не розглянули.

Однак борг нікуди не подівся та продовжував потроху зростати. Жінка жалілася, що їй постійно дзвонили та вимагали повернути гроші.

За її словами, строк дії картки закінчився у квітні 2009 року. Якщо відрахувати три роки, впродовж яких ПриватБанк мав право вимагати гроші, то у нього був час до травня 2012 року. Проте банк дійшов до суду тільки у 2014 році, тому жінка вважала, що кредитор запізнився з вимогами.

Що було у суді

Жінка просила, щоб ПриватБанку дав їй спокій та перестав нараховувати борг. Також вона наполягала на розірванні договору та чекала від банку тисячу гривень компенсації.

Однак суддя вважала, що жінка повернула не весь борг, а тому досі винна ПриватБанку гроші. Таке рішення у березні 2015 року прийняла суддя Горохівського районного суду Волинської області Галина Адамчук. 

Жінка була проти цього, тому вирішила це рішення оскаржити. Проте адвокати банку довели, що примусово забрали не всю суму, про яку заявляли. З'ясувалося, що поки суд розглядав справу борг теж зростав, але про нього в судовому наказі нічого не було. Судді Апеляційного суду Волинської області погодилися з розрахунками банку та постановили, що жінка має виплатити все, що потрібно.

Але на цьому історія з боргом не закінчилася. Невідомо як, але у вересні 2015 року судді знов взялася розплутувати цей кредитний клубок з початку. Цього разу суддя звернув увагу на строк дії картки та термін, за який банк мав звернутися до суду по гроші.

Виходило, що жінка нібито примусово оплатила тіло кредиту, а банк начебто продовжував нараховувати на це тіло відсотки поза межами трирічного строку позовної давності. Через це у січні 2016 року інший суддя Горохівського районного суду Волинської області Сергій Шмідт вирішив розірвати договір про кредит та зобов’язав ПриватБанк більше нічого не вимагати від жінки. 

На чому зупинилися судді?

З цим рішенням вже не погодилися адвокати ПриватБанку та подали на нього скаргу. Виявилося, коли частину боргу забирали примусово, то суддя у наказі не прописав у якій черговості зараховувати кошти. Через цю помилку сам кредит не погасили, тому банк не отримав гроші та продовжував нараховувати борг.

До того ж поки гроші забирали примусово, жінка продовжувала користуватися кредитом. Тому у березні 2016 року судді Апеляційного суду Волинської області знов нагадали жінці, що вона має заплатити ПриватБанку.

Проте у неї залишався ще один шанс отримати рішення на свою користь. Тому вона з адвокатом звернулися до на той час Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ. Проте й там судді не стали на її бік. Це рішення, яке прийняли у листопаді 2016 року, було остаточним і за ним колишня клієнтка ПриватБанку має повернути понад 29 тисяч гривень.

Інформатор розповідав, що шахраї представилися працівниками ПриватБанку та викрали гроші з рахунку.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.