Як коти допомогли Залужному і Буданову. А ваш так зможе?

Вся правда про користь від спілкування з вусанями

Коти - відмінні "співрозмовники"
Коти - відмінні "співрозмовники"

В цей непростий час багато хто з українців приходить до тями, переглядаючи фото чи відео з котиками в стрічці соцмереж. Голова української розвідки Кирило Буданов має хвостатого улюбленця на прізвисько Гюнтер.

"Це місцевий кошара, це не котік", – описав тварину Кирило Буданов.

Гюнтер – справжній бойовий кіт. Пухнастий навіть пережив ракетний удар.

"Котяра" Гюнтер - улюбленець голови ГУР України Кирила Буданова потрапив у лапи Дмитра Комарова.
"Котяра" Гюнтер - улюбленець голови ГУР України Кирила Буданова потрапив у лапи Дмитра Комарова.

Навіть головнокомандуючий ЗСУ, генерал Валерій Залужний заспокоюється після важкого дня, споглядаючи на світлини врятованих пухнастиків.  

Котики направду корисні, звісно, якщо ви не є несамовитим алергіком. В усіх інших випадках вони показані для прикладання, муркотіння й погладжування дітям та дорослим так часто, наскільки це можливо. І ось чому.  

Користь для серця та суглобів

Коти - відмінні "співрозмовники", а їхнє муркотіння знижує ймовірність серцево-судинних захворювань. Муркотіння кота не тільки заспокоює нерви, а й здатне поліпшувати загальний стан організму, тонізувати його та навіть зміцнювати. Вся справа у тому, що кіт мурчить з частотою від 25 до 150 Гц, яка визнана, як лікувальна для суглобів і кісток.

Вважається, що муркотіння також допомагає зменшити біль, набряки, в лікуванні ран, при пошкодженні м'язів і зв'язок. Погодьтеся, муркотіння - беззаперечний доказ користі від спілкування з котом.

Відомий український кіт-блогер Степан з Харкова навіть донатить на ЗСУ
Відомий український кіт-блогер Степан з Харкова навіть донатить на ЗСУ

Користь для нервової системи

Кіт покращує психічний стан, і цей факт навіть не варто доводити. Та все ж британська компанія Cats Protection вирішила опитати 600 осіб, серед яких були власники котів і люди, які не мають домашніх тварин.

Серед опитаних 87% власників тварин стверджували, що їхнє психологічне самопочуття поліпшується завдяки котикам. Пухнастики змушують господаря стежити за організацією свого життя, зміцнюючи психічний стан та навіть сон людини.

Котики зміцнюють НС дорослих та імунітет дітей
Котики зміцнюють НС дорослим та імунітет дітям

Покращення імунітету у дітей

Ранній контакт із деякими бактеріями може мати захисний ефект, формуючи імунні реакції дітей, особливо в перший рік їхнього життя.

Результати дослідження за участю понад 700 канадських дітей свідчать, що ті, хто тримав собаку до народження дитини та після, мали суттєво більше бактерій, що знижують ризик алергії (дерматит і астма) та ожиріння.

Те саме стосується і котів. Ці тварини також здатні захистити дитину від розвитку астми. Є діти, генетично схильні до астми. Але коли вдома є кіт, то поява астми в дитини малоймовірна, бо її гени в цьому разі не активуються. 

Профілактика алергії

Якщо в дитини немає вродженої алергії на шерсть, то частий контакт із твариною сприятиме тому, щоб вона ніколи й не з'явилася. 

Пухнастики здатні викликати купу непідробних позитивних емоцій! 
Пухнастики здатні викликати купу непідробних позитивних емоцій! 

А ще котики - просто милі і смішні. Тож, варто заводити кота чи ні – кожен вирішує індивідуально. Та є наукові факти, що доводять користь від наявності вдома пухнастого друга. 

Раніше Інформатор розповідав, як українці евакуювали своїх тварин після підриву Каховскої ГЕС та підтоплення Херсонської області. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.  

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube