Та, що ж із ними не так: тварини із найдивнішими язиками у світі - фото

Яскраво-синій, чорний та зовсім зелений, але они не для краси

Ящірка та окапі
Ці істоти можуть лікувати людей

Частини тіла тварин бувають різних форм і розмірів. І всі ми захоплюємося непередбачуваною фантазією природи, яка створила стільки химерних створінь. Головною адаптацією багатьох тварин є спеціальний ротовий апарат, що дозволяє кусати чи пити, пише Iflscience. Пропонуємо ближче заглянути всередину ротів деяких видів та з'ясувати, як такі язики можуть їм допомогти у виживанні.

Вони були невідомі науці до 1901 року
Вони були невідомі науці до 1901 року

Перша тварина - невловимий окапі (Okapia johnstoni). Ці незвичайні на вигляд тварини живуть глибоко у лісах Демократичної Республіки Конго. Щодня вони проводять час, поїдаючи листя, плоди та листя своїми чорними або темно-синіми чіпкими язиками. Їхні мови зазвичай мають довжину 30-36 сантиметрів і використовуються не тільки для їжі: окапі можуть використовувати їх для промивання повік та видалення комах зі свого тіла.

Оскільки ці тварини проводять більшу частину свого часу за їжею, їхній язик має бути чорним. Це пов'язано з пігментом меланіном, який допомагає захистити язик від інтенсивності сонячних променів. Цікаво, що жираф також має синій або чорний язик. А він найближчий з родичів нині живих родичів окапі.

Цих тварин часто тримають як домашніх вихованців через їх спокійний і слухняний характер
Цих тварин часто тримають як домашніх вихованців через їх спокійний і слухняний характер

Найдивовижніший колір язика належить синьоязичним сцинкам, які отримали відповідну назву (Тiliqua). У дикій природі вони зустрічаються по всій Австралії, в деяких частинах Індонезії та Нової Гвінеї. Основна теорія синього язика у тому, що це класичний обман природи. Зазвичай яскраві кольори вказують на токсичний вид. Оскільки сцинки спеціально пристосовані, щоб уникати хижаків, наявність яскраво-синього язика може просто переконати хижака уникати сцинків та вибирати щось менш токсичне на обід.

Ці ящірки дивують ще більше
Ці ящірки дивують ще більше

У ящірок роду Prasinohaema не лише зелений язик, а й зелена шкіра, зелені кістки, зелена кров і навіть зелені серця. Дослідники вважають, що принаймні шість видів мають зелену рису, викликану високою концентрацією сполуки білівердину, який є продуктом старих еритроцитів.

"Можливо, ніякої адаптивної цінності немає", - говорить біолог Крістофер Остін з Університету штату Луїзіана. "Але це важко собі уявити".

Поточна теорія полягає в тому, що білівердин може допомогти в боротьбі з паразитами або хворобами, як малярія або гельмінти, що передаються через кров. Тому вивчення наукових фактів, які пояснюють, чому у тварин язики різного кольору, зрештою можуть бути використані для лікування захворювань людини.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube