Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Сто мільйонів гривень залучать з власних надходжень ПФУ
Березневу індексацію пенсій завершено, але на значну частину українських пенсіонерів чекає перерахунок виплат. Хто саме входить в цю категорію, та як зміняться пенсійні виплати.
З 1 квітня заплановано перерахунок пенсій для працюючих пенсіонерів. Однак це не індексація, а саме перерахунок.
"Індексація — це інструмент підвищення доходу найменш захищеній категорії громадян, яка не має зазвичай вже інших джерел доходу, крім пенсій, які сплачуються від держави. На відміну від них ті пенсіонери, які ще працюють, мають додаткове джерело надходжень у вигляді заробітної плати, і це дозволяє краще самостійно себе забезпечувати", - пояснила перша заступниця міністра соціальної політики Дарина Марчак.
Водночас якщо мова йде про перерахунок, то враховується трудовий стаж, який пенсіонери отримали, починаючи з попереднього перерахунку таких пенсій.
Які пенсіонери отримають перерахунок? Це стосуватиметься, наприклад, тих пенсіонерів, які вийшли на пенсію у 2021 році, але продовжує працювати. Відповідно за 2 останні роки у них збільшився страховий стаж на 24 місяці.
"Саме такі громадяни отримають у квітні перерахунок пенсії з оновленого страхового стажу, що впливає на розмір пенсії. Це все індивідуально", -
підкреслила Дарина Марчак.
Цікаво, що у квітні на це піде приблизно 100 мільйонів додаткових видатків. А до кінця року — це близько 900 мільйонів гривень. Кошти на це залучать з власних надходжень ПФУ
Раніше ми писали, що в Україні заборонили стягнення боргів з мінімальної пенсії, оскільки пенсійна виплата повинна забезпечувати рівень життя пенсіонерів, не менший за прожитковий мінімум. Українці мають першочергове право на гідний рівень життя, тому розмір пенсій у них повинен бути не меншим за прожитковий мінімум, а стягнення боргу з такого виду пенсійної оплати у випадку, якщо вона єдине джерело доходу - неконституційне.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.