“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Якщо підприємство за якийсь місяць не перерахувало пенсійний або єдиний соціальний внесок, цей місяць не буде зараховано до страхового стажу працівника
З 2004 року в Україні діє система пенсійного страхування. Якщо людина офіційно працює, то вона вже автоматично вважається застрахованою. Правда, є важливий нюанс: до страхового стажу включаються тільки ті місяці, за які були сплачені страхові внески. Ще один важливий момент: при призначенні пенсії враховується лише легальна зарплата. Що ще треба знати майбутнім пенсіонерам – пояснив експерт.
Починаючи з 2004 року, стаж залежить насамперед від сплати внесків. На сьогодні страховий стаж – це період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
Якщо підприємство чи будь-який інший заклад знаходиться у простої і працівники не отримують заробітну плату, то, вочевидь, за цей період не сплачуються страхові внески і стаж таким чином повністю втрачається. Якщо людина працює не на повну ставку, то кількість стажу залежить від розміру офіційної заробітної плати.
"Можна працювати неповний день або неповний тиждень, але якщо за місяць сплачено мінімальний страховий внесок, то до стажу зарахують повний місяць. Якщо внесок менший за мінімальний, то стаж зараховується пропорційно сплаченій сумі", - каже експерт з пенсійних питань Сергій Коробкін.
На сьогодні мінімальна зарплата в Україні становить 6700 гривень, а мінімальний страховий внесок складає 22% від цієї суми, тобто 1474 гривні.
"Якщо, припустимо, роботодавець сплачує за людину лише половину цієї суми на місяць, тобто 737 гривень, то до стажу буде зараховано лише половину місяця, навіть якщо людина працювала кожного дня повний робочий день", - пояснив Коробкін.
Перевірити сплату страхових внесків за себе і чи нараховується стаж можна, між іншим, на порталі електронних послуг Пенсійного фонду або в мобільному застосунку «Дія» (замовивши довідку форми ОК-5 або ОК-7). Можна це зробити і безпосередньо в Пенсійному фонді.
"Якщо ж у вас нормальні стосунки з роботодавцем, то уточнити це можна і безпосередньо у свого керівництва або в бухгалтерії підприємства або відповідного закладу", - рекомендує експерт.
Раніше ми писали, що в Україні з 1 березня проведено індексацію пенсій та підвищено розміри мінімальних пенсій та пенсійних виплат окремим категоріям пенсіонерів. Розміри збільшення пенсії могли бути не менше 100 гривень та не більше 1500 гривень. Пізніше стало відомо, що умови перерахунку відрізняються залежно від виду та дати призначеної особам пенсії.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.