Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
В Україні заборонили стягнення боргів з мінімальної пенсії, оскільки пенсійна виплата повинна забезпечувати рівень життя пенсіонерів, не менший за прожитковий мінімум.
Українці мають першочергове право на гідний рівень життя, тому розмір пенсій у них повинен бути не меншим за прожитковий мінімум, а стягнення боргу з такого виду пенсійної оплати у випадку, якщо вона єдине джерело доходу - неконституційне.
До таких висновків дійшов Конституційний Суд України. Так, у справі щодо неконституційності приписів Закону України "Про виконавче провадження", Суд визнав деякі норми неконституційними.
Автор клопотання стверджував, що примусове стягнення боргів з пенсії боржника у разі, якщо вона є єдиним джерелом його доходів та її розмір дорівнює прожитковому мінімуму, призводить до порушення права на соціальний захист.
Конституція України передбачає, що пенсії, інші соціальні виплати та допомоги, які є основним джерелом існування, повинні забезпечувати рівень життя, не менший за прожитковий мінімум.
КСУ визнав, що норми Закону України "Про виконавче провадження" не відповідають Конституції, оскільки унеможливлюють виплату пенсії, яка є основним джерелом існування, у розмірі не меншому за прожитковий мінімум.
Водночас у згаданому рішенні, КСУ зазначив, що ця проблема стосується тільки тих громадян, для яких пенсія єдине джерело доходу.
В Україні у 2023 році встановлено прожитковий мінімум на рівні:
Розмір мінімальної пенсії складає 2093 грн, а максимальна - 20930 грн.
Також згадаємо, що з 1 березня цього року в Україні індексували пенсії для більшості отримувачів. Умови перерахунку залежать від дати та виду призначення пенсії. Проте, для півмільйона одержувачів пенсій, яким їх призначили у 2020-2022 роках, виплати індексації не здійснювалися.
Нагадаємо, раніше інформатор писав, що в Україні прийняли важливі зміни щодо призначення пенсій жителям окупованих територій.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.