Французький президент вважає, що КНР не повинна бути зацікавлена в "довготривалій війні" в Україні
Президент Франції Еммануель Макрон, перебуваючи в Пекіні заявив, що кожен, хто допомагає путіну в російсько-українській війні є співучасником. Він додав, що не в інтересах Китаю надавати зброю росії. Його слова пролунали під час спілкування із журналістами.
Макрон 5 квітня прибув з офіційним візитом до Китаю. У Пекіні він буде три дні, повідомляє видання Guardian.
«Із самого початку конфлікту ми вирішили допомогти жертві, і ми також чітко дали зрозуміти, що кожен, хто допомагає агресору, буде співучасником порушення міжнародного права… Інтерес Китаю полягає не в тривалій війні», — заявив Макрон.
Він також додав, що Китай відіграє «ключову роль» у пошуку шляхів до компромісу. Макрон також підкреслив позицію Пекіна, щодо недопустимості застосування ядерної зброї.
«Китай із його тісними відносинами з росією, які були підтверджені останніми днями, може зіграти важливу роль», — сказав він.
До Китаю на цьому тижні прибула також голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн. Піднебесна намагається знайти спільну мову з Євросоюзом, оскільки економіка КНР суттєво залежить від експорту до Європи, водночас міжнародні інтереси не є аж настільки взаємосуперечливими, як у відносинах зі США.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг 5 квітня в Брюсселі заявив, що рішення Пекіну надати росії летальну зброю, стане «історичною помилкою». Він додав, що в Китаї добре усвідомлюють наслідки такого кроку.
Водночас Фу Цун, посол Китаю в Євросоюзі, в інтерв’ю The New Yourk Times заявив, що Пекін ніколи не підтримував війну росію в її війні проти України. Китай ніколи не визнавав територіальних загарбань путіна й не постачає росії зброю. Але Фу Цун також додав, що Китай не засуджує війну, тому що «розуміє звинувачення росії на адресу НАТО».
В України та її союзників спричинило серйозне занепокоєння можливе втручанням Китаю в російсько-українську війну.
Розвідка США повідомляла, що Пекін розглядав можливість постачання росії летальних озброєнь. Це суттєво ускладнило б ситуацію, однак для Пекіну існують серйозні ризики отримати у відповідь західні санкції.
Під час візиту лідера КНР Сі Цзіньпіна до вождя росіян володимира путіна, ймовірно, не було досягнуто згоди про постачання озброєнь. Хоча сторони розгорнули широку співпрацю і навіть оголосили про «зміни, яких не було впродовж століття».
Інформатор також писав про те, що напередодні візиту французького президента до Пекіну Зеленський поговорив із Макроном про Формулу миру. Ми також повідомляли, що Франція вважає, що Китай є чи не єдиною країною, яка може виступити посередником між росією та Україною. Крім того, ми писали, про що змовчав вождь росіян володимир путін під час зустрічі із закордонними послами 5 квітня.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.