Європа має посилити свою оборону в три кроки: в МЗС європейських країн розповіли, як саме

Міністри закордонних справ Німеччини, Польщі та Франції вважають, що країни-члени НАТО мають взяти на себе більшу відповідальність за оборону континенту

Оборона і безпека ЄС
В ЄС визнають, що більшість оборонних витрати у НАТО несуть США

Голови міністерств закордонних справ трьох європейських країн заявили, що члени НАТО в Європі мають брати на себе більшу відповідальність за оборону континенту. Йдеться про МЗС Німеччини, Польщі та Франції.  Вони також визнають, що найбільші оборонні витрати наразі несуть Сполучені Штати. 

Наразі для Європи настав "вирішальний момент". Про це пише видання Politico з посиланням на заяви дипломатів. 

В матеріалі йдеться про те, що європейські союзники мають взяти на себе "справедливу частку колективного тягара" Альянсу. Також Європі слід демонструвати готовність брати більше відповідальності за оборону європейського континенту. 

"Міцний трансатлантичний зв'язок залишається основою нашої безпеки, і ми, європейці, повинні усунути деякі з найбільш нагальних недоліків, які стали до болю очевидними протягом останніх місяців і років: прогалини в можливостях, готовності наших збройних сил, виробничих потужностях, логістиці, стандартизації і оперативній сумісності", - сказано в матеріалі.

Міністри також вважають, що європейська оборона має бути сильнішою і більш дієздатною. Для цього слід зробити наступні кроки:

  • виділяти мінімум 2% ВВП на оборону, що прописано в статуті НАТО;
  • використовувати весь промисловий потенціал ЄС для модернізації військових сил і засобів та нарощування виробництва;
  • інвестувати в технології майбутнього, щоб зберегти технологічну перевагу і ліквідувати прогалини в силах і засобах.

"Через два роки своєї агресивної війни Путін будує свою стратегію на прорахунках, що він може виснажити Україну і пережити нашу підтримку. Він також прагне перевірити нашу єдність і рішучість як союзників. Таким чином, наша відповідь має ґрунтуватися на силі, єдності і співпраці", - пишуть міністри.

За їхніми словами, треба зробити так, аби путінська агресія не виправдала себе. Саме це, як вважається, убезпечить Європу від подальших загарбницьких планів Кремля. 

Фінансування НАТО та допомога Україні

Нагадаємо, що останнім часом Київ відчуває брак фінансування та допомоги з боку західних союзників. Перш за все ця проблема стосується саме військової допомоги. При цьому парадоксальним образом березень-місяць 2024-го став рекордним за об'ємом отриманого фінансування: близько 9 мільярдів євро. Однак наразі ця підтримка є нерегулярною та несистемною.

Понад усе Україна страждає від відсутності саме американської допомоги. Саме США всі два роки повномасштабної війни були ключовим союзником, від них ЗСУ отримували найбільше зброї та техніки. Наразі ж в Америці триває важка внутрішньополітична боротьба перед виборами президента восени цього року. Є інформація, що США готові допомагати нам в кредит, однак це вже точно не назвеш безпосередньо допомогою.

При цьому в самому НАТО в принципі існує хронічна проблема з фінансуванням. Кожна держава-член Альянсу має виділяти на оборону 2% свого ВВП. Однак так роблять далеко не всі. В результаті наразі недофінансування НАТО складає 56 мільярдів євро.

Раніше ми писали, що Україна та Альянс ведуть перемовини стосовно майбутньої атлантичної інтеграції нашої держави. Ми також повідомляли про те, що європейські країни розглядають для себе сценарій, при якому у випадку перемоги Трампа США виходять з НАТО

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube