У москви не вистачить не лише ресурсів, але й населення, аби завоювати Європу, навіть якщо Сполучені Штати відмовляться допомагати Брюсселю
Математичні розрахунки, які застосовувалися для обчислення шансів сторін у війні на виснаження за часів Першої світової, свідчать що росіянам потрібно мобілізувати проти об’єднаної Європи принаймні три мільйони людей, що теоретично вони можуть зробити. Однак на цей конфлікт їм знадобляться витрати на рівні 12–15 % ВВП пізнього СРСР, чого путін не може собі дозволити, адже це зруйнує економіку країни. Натомість реалістичнішим є сценарій гібридної агресії, особливо, якщо народи Європи будуть морально не готовими захищатися.
До такого висновку дійшов оглядач The Telegraph Андрій Лілько. Він зазначає, що сили рф та ЄС неспівставні: російська економіка складає близько 85 % від італійської, населення становить близько 140 мільйонів що менше, ніж населення Німеччини та Франції. Але економіка не означає потужніший ВПК і можна уявити сценарій, за якого путін може спробувати атакувати Захід — це гібридна війна.
Сценарій, розглянутий експертом передбачає, що росія мобілізує 200 тисяч вояків і розпочинає новий наступ в Україні навесні 2024 року. Через проблеми з військовою допомогою, він проходить принаймні частково успішно для рф.
Після цього, користуючись слабкістю та розгубленістю союзників, рф провокує протести російськомовних у країнах Балтії. Паралельно проводить інформаційні та кібернетичні атаки.
Восени кремль під приводом демонстрації готовності захищати «російськомовних» організовує воєнні навчання в Білорусі, після чого частина обладнання та особового складу залишається на території цієї окупованої країни. Водночас у російському анклаві Калінінграді розміщують додаткові війська.
Уже взимку розпочинаються бої в районі Сувалкського коридору. Путін одразу ставить ультиматуми Європи, вимагаючи значних поступок, як то зміни урядів у Балтійських країнах чи повернення для них нейтрального статусу.
За результатами перемовин кремль приймає рішення, розпочинати велику війну чи ні. Якщо Трамп виграє вибори, то до січня 2025 року він отримає контроль над США, тож путін розраховує, що він не буде підтримувати союзників.
Експерт вважає, що Європа, навіть без підтримки Вашингтону, цілком може дати відкоша рф. Однак для цього потрібно, аби населення було рішуче налаштоване захищати свої цінності.
Потенційне повернення в Овальний кабінет Дональда Трампа неабияк турбує Захід. Колишній президент США неодноразово заявляв, що виведе країну з НАТО. В Європі вважають, що це створює додаткові небезпеки для розгортання російської агресії й готуються до тривалого протистояння. Щоб запобігти подібним сценаріям, НАТО проводить найбільші навчання за останні тридцять років.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.