Європу окутує песимізм через можливе президентство Трампа: у Путіна немає причин не атакувати НАТО

Союзники Сполучених Штатів вважають, що стратегічним завданням кремля є розпад Альянсу - це дасть можливість путіну продовжувати завоювання

Дональд Трамп
Експрезидент може взяти курс на вихід з блоку

У західних країнах точаться неформальні дискусії про те, якою буде доля Північноатлантичного блоку, якщо до влади прийде Дональд Трамп. Експрезидент неодноразово заявляв про своє невдоволення альянсом і розмірковував про вихід Штатів із НАТО. Тепер європейці споряджають делегації, аби переконати Трампа та його прихильників у тому, що така точка зору є хибною.

Про це повідомляє New York Times з посиланням на власні джерела у владних кабінетах. Видання зазначає, що це «вражаючий розворот», особливо з огляду на те, що ще торік світ був упевнений, що Захід єдиний, як ніколи до того.

«Обговорюється питання про те, що станеться з НАТО, якщо колишній президент Дональд Трамп буде обраний і отримає другий шанс діяти відповідно до свого інстинкту і вивести США з альянсу. У зв’язку з перспективою переобрання Трампа німецькі чиновники та багато їхніх колег по НАТО в неофіційному порядку обговорюють, чи зможе майже 75-річна структура альянсу… вижити без США у її центрі», — повідомляє New York Times.

Песимізму додає позиція Трампа щодо допомоги Україні, яка блокується ще з вересня. Берлін переконаний, що це наближає перспективу війни ближче до кордонів Німеччини, адже рф, ймовірно, спробує протестувати єдність блоку, напавши на одну з країн-членів альянсу.

«Якби Україну змусили здатися, це не задовольнило б жагу росії до влади. Якщо Захід не продемонструє чіткої готовності до захисту, у путіна не буде причин більше не атакувати НАТО», — заявив глава німецької розвідки Бруно Каль.

Трамп, НАТО та Україна

Європейські політики занепокоєні ситуацією, яка склалася через затримку військової допомоги Україні від США та викликами, які виникають через це. ЗСУ вже починають відчувати дефіцит боєприпасів та озброєнь. Одноголосне прийняття пакета допомоги, розміром у 50 мільярдів євро, який затвердила Рада Європи, демонструє, що ці страхи зростають.

Однак у США проти виділення військової допомоги Києву виступає фаворит республіканців Дональд Трамп. Він також заявляв, що сумнівається чи допоможуть союзники по НАТО Сполученим Штатам, якщо розпочнеться війна з Китаєм і розмірковував про угоду з Пекіном, розмінною монетою в якій стане Тайвань. Єнс Столтенберг, генеральний секретар НАТО, здійснив спеціальний візит до США, аби переконати трампістів у тому, що збереження Альянсу — їхній національний інтерес.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube