50 мільярдів у кредит для України: демократи США готові йти на поступки Трампу

Конгресмени вважають, що час є критично важливим для обороноздатності союзників, тому готові до непопулярних рішень, щоб задовольнити вимоги ультраправого крила Республіканської партії

Допомога Україні
Кожен день затримки означає додаткові втрати для ЗСУ

Члени Демократичної партії в Сенаті та нижній палаті Конгресу заявляють про готовність підтримати ідею надання допомоги Україні в позику, оскільки за законопроєкт спікера нижньої палати Майка Джонсона можуть проголосувати республіканці. Ліберали погоджуються на таку стратегію, щоб вийти з глухого кута. Водночас частина конгресменів вважає такі дії обурливими й неправильними.

Видання The Hill повідомляє, що республіканці підтримують ідею з кредитуванням союзників через позицію Дональда Трампа, яку він виголосив під час передвиборчих перегонів. Він казав, що уряд США може виділяти гроші на пільгових умовах, але в борг. Після майже піврічної затримки з виділенням допомоги ЗСУ відчувають брак озброєння та боєприпасів.

«Демократи підтримують допомогу Україні. Незалежно від того, чи називаєте ви це позикою, чи як завгодно, надайте їм ці ресурси. Ви повинні виділити їм допомогу. Отже, якщо це приходить у вигляді позики, це допомога; якщо це пакет допомоги без жодних вимог, це все одно допомога», — сказав конгресмен Бенні Томпсон.

Опоненти цієї ідеї наполягають на дотриманні норм законопроєкту, запропонованого Сенатом. Він передбачає виділення 60 мільярдів доларів підтримки безповоротно. Україна потребуватиме трильйонів доларів, щоб відбудувати свою інфраструктуру після закінчення війни, тож позику буде важко повернути.

«Майте на увазі, що й Ізраїлю, й Україні — але особливо Україні — доводиться позичати багато грошей, щоб впоратися із цією війною. Отже, ви збираєтеся погіршити їхню кредитоспроможність — навіть кредитний рейтинг Ізраїлю впав — ви завдаєте шкоди вашому союзнику, вдаючи, що допомагаєте йому», — пояснює демократ-конгресмен Бред Шерман.

Проукраїнський сенатор-республіканець Мітч Макконнелл, лідер фракції у верхній палаті, вважає, що час не на боці України, тож потрібне негайне рішення. І найкращий спосіб цього досягнути — підтримати сенатський законопроєкт.

«У нас закінчується час, і найкращий спосіб отримати необхідну допомогу Україні — це ухвалити палатою представників законопроєкт Сенату. Проблема зі зміною полягає в тому, що вам може знадобитися три дні, щоб зробити найпростішу річ тут, у сенаті. У нас немає часу», — сказав він журналістам.

Допомога Україні

18 березня в Україну прибув сенатор-республіканець США Ліндсі Грем. Однією з ідей, які він пропагував була позиція Трампа про виділення допомоги в кредит. Водночас уже 20 березня до України завітав радник президента США з нацбезпеки Джейк Салліван. Він запевняв, що Білий дім впевнений у тому, що пакет сенатський законопроєкт про допомогу в 60 мільярдів доларів буде виділено. Рустем Умеров, міністр оборони України, заявляв, що Київ буде радий будь-якому з запропонованих варіантів.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини — від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

 Останнім часом в мережі та ЗМІ вибухла справжня хвиля обурення щодо Польщі. Виявилося, що вони пропонують ЄС скасувати всі торгові преференції, які Україна отримала під час війни. Прем’єр-міністр Польщі, Дональд Туск, вважає, що зараз потрібні зміни, що захищали б європейські та польські ринки і виробників. Що на це скаже політолог Андрій Золотарьов? Чи можна це розглядати як ще одну зраду від Польщі? І чи варто Україні віддавати свої життя захищаючи європейський ринок і всю Європу від російської навали?

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube