На фінансування НАТО Європі не вистачає 56 мільярдів євро

Читать на русском

Цієї суми не вистачає для виконання річного цільового показника витрат на оборону

Читать на русском
Гроші на НАТО
Декілька європейських країн не витрачають на оборону 2% ВВП, хоча повинні

Цієї суми не вистачає для виконання річного цільового показника витрат на оборону

Членам НАТО в Європі не вистачає додаткових 56 мільярдів євро. Це річна сума, потрібна для того, аби виконати цільовий показник витрат на оборону. Її не вистачає через такі країни ЄС, як Італія, Іспанія, Бельгія та інші.

Вони ніяк не можуть досягнути встановлених Альянсом показників оборонних витрат у 2% ВВП. Про це пише видання Financial Times. 

При цьому дані держави мають одні з найвищих показників державного боргу та бюджетного дефіциту. Це посилює проблему бюджетного тиску щодо збільшення оборонних витрат, на фоні низьких темпів зростання. Економісти кажуть, що це ускладнить подолання відставання країнами, що відстають.

Наразі найбільший дефіцит у вартісному вираженні має Німеччина. Минулоріч вона витратила на 14 мільярдів євро менше, ніж потрібно. Однак при цьому Берлін вдвічі скоротив відрив за останнє десятиліття, а в 2024-му має намір повністю його подолати. Після Німеччини в списку за величиною дефіциту йдуть Іспанія (11 мільярдів), Італія (10,8 мільярдів) та Бельгія (4,6 мільярда). 

"Країни з високим рівнем боргу та високими відсотковими витратами не мають багато можливостей для залучення нових запозичень, тому єдиний реальний спосіб зробити це - скоротити витрати в інших сферах. Це нелегко", - цитує FT економіста Марселя Шлеппера.

Зазначимо, що проблема дисбалансу фінансування НАТО постає не вперше. Минулого року дві третини від загальної суми оборонних витрат НАТО в 1,2 трильйони євро припадало на США, що більш ніж удвічі перевищує суму в 361 мільярд євро, витрачену членами ЄС, Великою Британією і Норвегією разом взятими.

НАТО продовжує розширюватися 

Не дивлячись на певні проблеми, військово-політичний блок НАТО продовжує упевнено розширюватися. Зокрема, нещодавно його 32-м за рахунком членом стала Швеція. Її прапори офіційно підняли в штаб-квартирі Альянсу 11 березня. А за рік до того до НАТО приєдналася і Фінляндія - яка, до речі, прямо межує з рф. 

Нагадаємо, що ситуація в північному регіоні стала досить напруженою через вторгнення росії в Україну більш ніж два роки тому. Тоді ж Фінляндія та Швеція подали заявку на вступ до Альянсу. У фінів не було особливих проблем, а от шведам Туреччина та Угорщина певний час блокували заявку. Однак минулого тижня угорський парламент нарешті ратифікував документ, а президент підписав його.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Ми поговоримо з Вадимом Інгеровим про засідання круглого столу щодо свободи слова, де обговорюється можливе блокування Telegram для запобігання поширенню дезінформації. Розкриємо суть цієї зустрічі, розглянемо можливість блокування медіа та причини відсутності прямих представників бізнесу, ЗМІ, а також Telegram на цих засіданнях. Приєднуйтеся до нас для детального обговорення цих питань.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.