У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
"Ця пісня про кохання, складнощі в стосунках, випробування, надію на краще попри всі негаразди та про силу рухатись далі. Глибокі емоції, текст, дещо мрійливий приспів створюють відчуття віри у світле майбутнє, де щастя можливе. P.S. Не переймайтесь, пишу пісні не тільки про історії зі свого життя, а й із життя інших людей, або ж вигадую ситуації. І ця пісня саме такого сюжету".
Стеля цін зараз складає 60 доларів за барель нафти
Європейська комісія не буде змінювати ліміт цін на російську нафту. Обмеження залишаться на рівні 60 доларів США за барель. Єврокомісія повідомила державам-членам ЄС, що наразі більшість країн G7 не бажають знизити поріг.
Про це пише Bloomberg. Видання зазначає, що у звіті Міжнародного енергетичного агентства, який ліг в основу перевірки, йдеться, що стеля цін на нафту з росії досягла своїх цілей і призвела до скорочення доходів Москви.
"Середньозважена експортна ціна російської нафти склала 52,48 долара за барель без урахування витрат на доставку та страхування. За даними МЕА, сира нафта Urals, ключова експортна суміш росії, продавалася за 45,27 доларів США в Чорному морі, тоді як такі сорти, як ESPO, Sakhalin і Sokol, які експортуються з Азії, перевищували порогове значення", - пише Bloomberg.
Відповідно до даних, зібраних Bloomberg, росія все ще покладається на західних страховиків. Зокрема, щоб покрити понад половину танкерного флоту, який експортує її нафту.
З 5 лютого 2023-го року запрацювало ембарго на нафту та нафтопродукти (бензин, дизпаливо тощо) з росії. Цей напрямок є головним джерелом доходів рф. Головним виключенням з ембарго можна вважати так звану стелю цін. Фактично, це послаблення санкцій. Її ввели для того, аби не призвести до обвалу російського експорту, значного стрибка цін на нафту та посилення інфляції західної економіки. Що робить стеля? Скасовує ці обмеження як для нафти, так і для бензину, дизельного палива та інших нафтопродуктів, які рф продає в треті країни дешевше, за обумовлену вартість. Стеля зараз складає 60 доларів за барель нафти. Водночас за дороге паливо стеля становить 100 доларів за барель (це авіакеросин та дизпаливо), і 45 доларів для дешевих, як мазут.
Нагадаємо, ми писали, як росія торгує нафтою попри західні санкції.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.