Регулярне відвідування бані чи сауни призводить до зменшення вірогідності серцево-судинних катастроф.
Завтра, на Водохреща, дехто з українців пірнатиме в проруб, а після цього паритиметься в сауні чи бані. Проте робити це слід правильно, адже є як переваги, так і ризики для здоров'я. Про них розповів популярний лікар Євген Комаровський.
Релаксація. Сауна змінює звичне середивоще та дозволяє відпочити морально. В нагоді тут стануть медитація та розслабляюча музика. Відвідування сауни може допомогти в лікуванні ПТСР та панічних атак.
Полегшення болю при артриті та міозиті. В цьому випадку слід індивідуально обирати варіанти - суху чи вологу пару, температуру та час. Часто пацієнти з часом самостійно обирають той чи інший вид темплового впливу, який приносить їм полегшення, ділиться спостереженнями медик.
Зниження ризику серцево-судинних катасроф. Регулярне відвідування бані чи сауни призводить до зменшення вірогідності раптової серцевої смерті, інфаркту, інсульту тощо. Якщо у віці 40-65 років людина двічі на тиждень відвідує сауну, ризик раптової серцевої смерті зменшується на 22%. Якщо відвідувати сауну 4-7 разів на тиждень, ризик зменшується на 63%.
Боротьба із застудою та ГРВІ. Відвідувати сауну слід одразу, щойно ви відчуваєте, що промерзли чи можете захворіти на гостре респіраторне вірусне захворювання. А от коли вже маєте синусит - краще спрацює баня, переконаний лікар. Крім того, вона показана хворим псоріазом ы фурункульозом. Хворим з атопічним дерматитом також краще відвідувати баню, аніж сауну.
Зниження ризику захворіти на Альцгеймера та деменцію, проте з цього приводу медики ще сперечаються, уточнив лікар Комаровський.
Ризики отримання травм. Вживання алкоголю в сауні та бані може призвести до опіків тощо.
Ризик зневоднення. Втрата рідини може призвести до надлишкової втрати організмом води, і це зрозуміло, адже люди в сауні рясно потіють. Це може призвести до загущення крові та тромбоутворення, проблем зі шкірою тощо. Аби цього уникнути, слід знаходитись в сауні чи бані не надто довго та збільшувати температуру - поступово. Не вживайте в сауні вино чи пиво (та будь-який інший алкоголь), натомість пийте мінеральну воду, компоти, легкий чай.
Не користь - використовувати сауну чи баню для очищення організму від токсинів чи схуднення при ожирінні. Потова залоза, нагадав медик. лише виводить зайву рідину, і аж ніяк не витягає токсини чи яди.
"Це казки - такого не буває!" - підкреслив лікар Комаровський.
Регулярне відвідування сауни чи бані впливає на чоловічу фертильність, тобто уповільнює швидкість сперматозоїдів. Втім, за тиждень все відновиться, якщо забути на цей час про високі температури, обіцяє лікар Комаровський.
"Якщо ви запланували розмноження, але щось не складається, і ви схильні звинувачувати в цьому сауну, відмовтесь. Все відновиться, і у вас все обов'язково вийде!" - резюмував він.
Ризики для артеріального тиску. Перехід між температурами може спровокувати його стрибок. Коли людина виходить з сауни на холодне повітря, тиск різко піднімається. Коли ж ви заходите в сауну чи баню з вулиці, тиск тимчасово знижується. Гіпотоніки, тобто люди з занизьким від природи тиском можуть навіть втратити свідомість. В цьому випадку відвідування сауни чи бані - не показане.
Сауна та баня не поєнуються з:
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.