Українці чи квадратні метри: доктор Комаровський виступив за втрату частини територій заради збереження життя людей

Читать на русском

Відомий український лікар зробив різку заяву

Читать на русском
Доктор Комаровський
Комаровський вважає, що іноді слід "відрізати кінцівки", аби зберегти живим увесь організм

Відомий український лікар зробив різку заяву

Українській державі прийшла пора визначитися, що для неї важливіше: люди чи квадратні метри. Слід зберегти життя українців, які залишилися в Україні - навіть якщо ціною буде втрата тимчасово окупованих територій. Інакше через "кінцівки" може загинути увесь організм. 

Таку заяву зробив відомий в Україні лікар Євген Комаровський. Різке висловлювання лікар допустив в етері у журналіста та блогера Олександра Шелеста. 

За думкою Комаровського, слід вже визначитися, що важливіше для України: сама Україна чи українці, які тут живуть. Тобто варто зробити вибір між життями людей та "квадратними метрами" територій.

Як лікар, Комаровський оперує лікарською лексикою під час обговорення суспільно-політичних питань. Війну він розглядає як "хворобу" у державному "організмі".

"Для того, щоб "план лікування" скласти, треба зрозуміти, яка у нас мета: збереження життя або збереження "кінцівок"?... Я не засуджую жодного рішення. Але люди, які добровільно захотіли стати на чолі держави, туди ж нікого силою не заганяли, вони поклали на себе ось цей хрест - ухвалювати страшні рішення. Ми всі їх уповноважили. Але ці рішення треба озвучити", - заявив Комаровський в інтерв'ю.

Сам лікар сказав, що особисто для нього важливіше життя. Іноді треба відрізати кінцівки, аби зберегти життя всьому організму - так діють лікарі. Це вкрай важке, але подекуди необхідне рішення, каже лікар.

"Нехай ціною втрати "кінцівок". Або ми ризикнемо, збережемо "кінцівки", потім втратимо життя... якщо для нас головне збереження "кінцівок" - вперед, давайте тоді мобілізовувати все, що ворушиться. Але для мене особисто первинне людське життя", - резюмував лікар.

Україна може втратити нові території?

На жаль, останнім часом ситуація на фронті є вкрай важкою. Особливо гарячим є Авдіївський напрямок. Наразі окупанти штурмують місто, а сам населений пункт, за даними західних аналітиків, перебуває під загрозою оточення.

На фоні скрутної ситуації деякі американські та європейські медіа почали писати про те, що на Україну чекає дуже важка зима. Через розвиток ситуації на фронті держава може втратити ще деякі території. Йдеться, перш за все, про Авдіївку. 

The Wall Street Journal пише, що наразі ЗСУ опинилися в "глухому окопному куті". Їм необхідно переходити до стратегічної оборони. До речі, саме про це писав також і головком ЗСУ Валерій Залужний у своєму відомому матеріалі для The Economist.

"Це траншейний глухий кут. Загальний наступ неможливий для жодної зі сторін. Ніхто не зможе прорватися", - так характеризує ситуацію Джеймс Марсон, британський експерт, який давно працює в Україні.  

Наразі рф не вистачає ресурсів для проведення значного наступу цьогоріч. Однак все може змінитися у 2024-му, і росіяни знову можуть піти у великий наступ. Тож зараз слід переходити до оборони, пишуть західні журналісти. 

"Такий підхід може призвести до невеликих територіальних втрат для України, проте допоможе відновити сили", - вважає Дмитро Горенбург, експерт з питань безпеки в американській організації CNA.

Судячи з усього, поступово ця позиція починає розділятися також і в Офісі президента. Так, нещодавно Зеленський заявив, що слід терміново розпочати будівництво великих оборонних ліній та фортифікаційних споруджень на основних ділянках фронту. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.