Обійми ефективніші за детокс. Міфи і правда про цю методику
Влітку всі прагнуть виглядати якомога краще – стрункими та підтягнутими. Дехто вдається до зарядки чи вправ з хула-хупом, йоги або плавання, а хтось застосовує для схуднення нові методи. Та чи дієві вони? Лікар Комаровський розвіяв міфи про детокс.
Детоксом називають процес звільнення організму від різних шкідливих речовин, що сприяє зменшенню ваги. Найчастіше детокс проводять за допомогою дієти, що включає рясне питво чи багатоденні голодування.
Однак Комаровський пояснив, що в медицині детоксикаційна терапія передбачає боротьбу з конкретними токсинами й направлена саме на них. Водночас спеціалісти з детоксу, за його словами, не можуть сказати точно, з якими саме токсинами ведуть боротьбу.
Токсини є біологічними отрутами, - пояснює медик, - які продукують в організмі, наприклад, пухлини. Тобто, якщо у вас немає пухлини, забудьте про токсини. За словами Комаровського, спеціалісти з детоксу придумали маркетинговий хід, як переконати пацієнтів "очищатися". При цьому пропонують чистити шлунок, кишечник, сідати на жорсткі дієти.
"Натомість деякі експерти придумали, що в кишечнику на стінках буцімто налипає шар так званих шлаків. Взагалі уявлення розробників систем детоксу про фізіологію організму людини – часто на рівні знань давньоєгипетських жреців", - наполягає Комаровський.
За словами медика, такі експерти стоять на тому, що печінка й нирки – це фільтри, які треба очищати. Натомість сучасна медицина знає, що функції накопичення у печінки чи нирок - немає. Комаровський підкреслив, що печінка й нирки є вивідними системами організму, які не функціонують на накопичення.
Отримати бажаний результат і схуднути через клізму навряд чи вдасться, вважає лікар. Щодо процесів старіння, їх цим також не спинити. На думку медика, їх швидше за детокс спиняють прості обійми.
"З точки зору доказової медицини XXI століття всі методики детоксу – це чисте шахрайство, здатне очистити тільки одне – ваші кишені!" - резюмував Комаровський.
Комаровський порадив робити детокс думок та навколишнього простору, втілюючи мрії у життя, подорожуючи, обіймаючи близьких, роблячи добрі справи та допомагаючи іншим.
Раніше Інформатор із посиланням на думку доктора Комаровського розповідав про брехню щодо захворювань через підрив Каховської ГЕС.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.