Чим небезпечні антибіотики в їжі - пояснює лікар Комаровський

Чим загрожує людям використання антибіотиків у сільському господарстві.

Продукти, медицина, лікар Комаровський
Антибіотики додають, аби тварини швидше росли.

Українці б'ють на сполох: що робити, адже буцімто продукція сільських господарств дедалі більше "накачується антибіотиками". Так, дійсно, антибіотики використовуються в сільському господарстві, і не тільки для лікування чи дезінфекції. Їх додають в корми, адже доведено, що тоді свійські тварини швидше й більше ростуть, пояснив лікар Євген Комаровський. 

За його словами, при цьому немає жодних доказів того, що та невелика кількість антибіотиків, яка може потрапити в організм людини з таким м'ясом чи яйцями, здатна нашкодити йому. Проте небезпека все ж існує, і полягає вона ось в чому. Саме невелика кількість антибіотиків може сформувати стійкість бактерій до них.

"Тому є рекомендація використовувати терапевтичну кількість антибіотиків, бо малі дози - це прямий шлях викликати резистентність (стійкість) бактерій", - резюмував лікар.

Як це працює

Уявімо, що людина перехворіла на бактеріальну інфекцію, пролікувалася, але кілька бактерій в її організмі все ж таки залишились. При цьому при потраплянні в організм невеликих доз антибіотиків ці бактерії пристосовуються до ліків, не гинучи від надмалих доз. Тобто, стають стійкими до цього антибіотику. Й коли бактерії розмножаться, а лікар назначить від них цей самий антибіотик, він просто не подіє! Пацієнту разом з медиками доведеться шукати інший спосіб лікування. 

Крім того, стійкі до ліків бактерії можуть потрапляти до організму людини і з м'яса, яєць чи молока. За даними досліджень, половина свиней у світі є носіями стійкого до пеніциліну стрептококу. В курятині, яку не підгодовували антибіотиками, бактерій більше, ніж у тій, яка росла на кормах із додаванням незначної кількості препаратів. Проте бактерії в першому випадку лишаються чутливими до ліків, на відміну від тих 30-40% бактерій, які є у м'ясі курки, що "росла на антибіотиках".

Часто перегній, що містить резистентні бактерії, вивозять на поля і здобрюють ним землю, на якій потім вирощують рослини. Споживаючи їх, також є шанс отримати порцію таких резистентних бактерій, з якими складно боротися.

Що робити 

  1. Купуйте органічну їжу. 
  2. Дотримуйтесь правил термічної обробки їжі.
  3. Контролюйте температуру приготування м'яса та інших продуктів, придбайте харчовий термометр. 
  4. Уникайте приготування стейків з кров'ю (можна тільки у випадку, коли ви знаєте, хто, де і як виростив це м'ясо).
  5. Майте окремі робочі поверхні для сирого м'яса, овочів та хліба (й тим більше, вже готового м'яса). 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube