14 прихованих причин, через які весь час хочеться їсти - Комаровський

Читать на русском

Знаменитий лікар пояснив як побороти нав'язливий голод

Читать на русском
Лікар Комаровський
Всі дані експериментально підтверджені і станом на сьогодні є частиною доказової медицини

Знаменитий лікар пояснив як побороти нав'язливий голод

Бажання підкріпитися є цілком нормальним. Адже наш організм насичується та навіть тримає терморегуляцію, в тому числі, за допомогою їжі. Однак почуття голоду, що зростає і поступово стає нав'язливим, само по собі може бути симптомом внутрішніх негараздів, з якими варто розібратися. Лікар Комаровський назвав 14 причин, через які ви можете відчувати подібне, а також пояснив, як діяти в цих обставинах. Він підкреслив, що всі ці дані експериментально підтверджені і станом на сьогодні є частиною доказової медицини. 

Дефіцит білка в раціоні

Якщо у вашому організмі мало білка, вам буде хотітися їсти. Тобто, якщо ви їсте продукти з меншим його вмістом, то виникнення почуття голоду набуває більшої імовірності.  

Багато білка міститься:

  • в м'ясі,
  • рибі,
  • яйцях
  • та сирі.

Тож слідкуйте за тим, щоб ваш раціон був повноцінним та включав усі ці продукти. Веганам варто подумати над тим, щоб компенсувати надходження білка.

Дефіцит сну 

Якщо є недосип, буде відчуття голоду, адже нестача сну змінює гостроту відчуттів в організмі, підкреслив лікар Комаровський. 

"Недосип завжди погано впливає на почуття ситості", - констатував він, тож висипайтесь. 

Надлишок рафінованих вуглеводів

Сюди входять:

  • сахароза, 
  • фруктоза,
  • глюкоза. 

А отже, будь-які концентровані цукрові вироби на кшталт цукерок чи солодкої газованої води посилюють чи навіть провокують почуття голоду. Це відбуваєтся через стрімкий вкид в організм "цукрової" енергії, яку той вважає за необхідне одразу витратити. Так виникає нове бажання підкріпитися, не дивлячись на те, що цукор сам по собі є надзвичайно калорійним продуктом.

Дефіцит жирів 

Жири довго рухаються шлунково-кишковим трактом, і поки це відбувається, вам не хочеться їсти. Тож, відсутність жирів в раціоні провокуватиме відчуття голоду. 

Дефіцит рідини 

Ще один медицинський факт: мозок здатен плутати нестачу води з нестачею їжі. 

"Не доводьте себе до водного виснаження, тримайте баланс, і, можливо, почуття голоду обійде вас стороною!" - додав Комаровський. 

Нестача в раціоні клітковини 

Клітковина майже не перетравлюється і створює відчуття ситості.

"А отже, між склянкою соку та яблуком - обираємо останнє!" - наполягає Комаровський. 

Ви неправильно їсте

Не дивіться телевізор під час прийому їжі! Натомість сконцентруйтесь на смаку та задоволенні від її вживання. Тоді ваш мозок нарешті зрозуміє, що ви - їсте, радить лікар.

Великі фізичні навантаження 

Висока втрата енергії призводить до потреб відновлювати її. Звідси - бажання щось з'їсти. Комаровський підкреслив, що в цьому випадку треба також слідкувати за водним балансом. Адже, як вже зазначалося вище, за умови нестачі рідини в організмі може виникати й почуття голоду. 

Зловживання алкоголем 

Якщо алкоголь є приводом для застілля, за цим зазвичай слідує переїдання. Крім того, алкоголь гальмує адекватну роботу центру голоду. 

Зловживання калоріями в рідині 

Рідина швидко всотується в шлунок, і людина починає відчувати голод, не дивлячись на калорії. 

"Якщо ви обрали дві склянки калорійної газованої води замість каші з м'ясом, організм вже через годину знову попросить їжу. Він скаже вам, нагодуйте мене, адже калорії ви дали, а об'єм - ні!" - пояснив лікар Комаровський. 

Стрес 

Стрес провокує надлишок кортизолу, через що хочеться їсти. 

"Засада ще й в тому, що під час їжі ми таки відволікаємось від стресу, тому нам реально легшає", - підкреслив Комаровський. 

Прийом ліків 

Так, до прикладу, голод здатні викликати:

  • кортікостероїди,
  • протисудомні препарати,
  • деякі ліки від діабету,
  • антидепресанти,
  • нейролептики, 
  • інсуліни,
  • тощо.

Швидкість поглинання їжі 

Чим швидше ви їсте, тим швидше до вас повернеться почуття голоду, наполягає лікар Комаровський виходячи з даних досліджень. 

Голод провокують захворювання

Серед них:

  • гіперфункція щитоподібної залози,
  • сахарний діабет.

Довідка. Голод – це природний сигнал тіла, що йому потрібно більше їжі. Існує понад десяток внутрішніх причин, які його провокують (крім недоїдання). 

Порада лікаря Комаровського 

Лікар наголосив, для того, аби скинути зайву вагу, слід позбутись почуття голоду

"Якщо ваша дієта супроводжується почуттям голоду, щойно ви розслабитесь, наберете ще більше!" - попередив він. 

 

Раніше Інформатор писав, чому не хочеться їсти в спеку

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.     

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.