Кожен третій дорослий має цю недугу, але ні про що не здогадується - Комаровський

Що таке преддіабет, та чому його важливо рано виявити

Цукровий діабет, лікар Комаровський, здоров'я
За ризиком ускладнень на серцево-судинну систему преддіабет дорівнює самій хворобі

Найбільш поширений тип цукрового діабету - це діабет II типу. Його причинами є неправильне харчування, ожиріння та обмежена рухливість. 

Преддіабет можна визначити в домашніх умовах. Для цього потрібно мати глюкометр. Зранку натщесерце треба забрати власну кров з пальця (за допомогою глюкометра це зовсім не складно) і звернути увагу на показники. Норма - від 3,3 до 5,7 ммоль/л. Якщо ж рівень глюкози в крові перевищує 7 ммоль/л - є основа підозрювати розвиток цукрового діабету. Показник від 6 до 7 ммоль/л - це преддіабет, тобто людина знаходиться на стадії розвитку хвороби. 

Чому це важливо 

Кожен 10-ий українець має цукровий діабет II типу, при цьому половина цих людей, за даними лікаря Євгена Комаровського, не знають, що мають це захворювання. Кожен третій дорослий, переконує медик, має преддіабет, при цьому 8 з 10 навіть не підозрюють про це. 

Медик наголошує, що небезпечні для здоров'я пацієнта як діабет, так і стадія преддіабету - рівною мірою. Ці недуги, на думку Комаровського, суттєво посилюють ризик серцево-судинних катастроф (мова про інфаркт, інсульт, атеросклероз, стенокардію тощо). 

"Цукровий діабет, по суті, є захворюванням серцево-судинної системи. Тож, наявність у вас преддіабету так само, як і самого цукрового діабету, багаторазово підвищує ризик серцево-судинних ускладнень", - наполягає лікар.

Починається хвороба з ендокринних порушень - неправильного обміну інсуліна та глюкози. На етапі преддіабету цукровий діабет II типу теоретично можна зупинити - корекцією способу життя та певними препаратами. 

"Таким чином, виявити преддіабет, звернувшися до лікаря, це особиста задача кожного пацієнта, адже часто тривалість життя людей з цукровим діабетом, на жаль, 60-65 років", - пояснює лікар. 

Як перевірити себе 

Перевіритись слід:

  • літнім людям,
  • літнім чоловікам,
  • людям із зайвою вагою,
  • людям з підвищеним АД,
  • людям з малорухливим способом життя. 

Всі ці фактори суттєво підвищують ризик преддбіабету та діабету, підкреслив лікар Комаровський. 

Що робити

  • Придбайте ваги - для контролю власної ваги.
  • Придбайте тонометр - для контролю вашого артеріального тиску. 
  • Придбайте глюкометр - якщо вам за 40 років, і ви маєте підвищений тиск та зайву вагу. 

Важливо розуміти, що регулярний контроль цих показників дозволить корегувати спосіб життя та обійтися без ліків на стадії преддіабету, подолавши хворобу, резюмував лікар Комаровський.

"Корекцією харчування та фізичними навантаженнями можна стабілізувати власний вуглеводний обмін й не допустити цукровий діабет, та обійтися без ліків, додавши до свого життя кілька якісних років", - пояснив він.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube