Головна
Україна
Події
14:21, 4 Серпня
Информатор UA

Интро

У шкільній програмі залишаться лише ті російські письменники, творчість яких або вони самі тісно повязані з Україною. Про це заявив керівник головного управління загальної середньої та дошкільної освіти МОН Юрій Кононенко, передає Інформатор. "Якщо говорити концептуально, прийнято рішення, щописьменники, які писали російською мовою, але творчість яких була тісно повязана зУкраїною, тобто, або вони народилися вУкраїні, або довгий час жили вУкраїні, або відображали всвоїх творах українську тематику, їх творчість буде залишатися внавчальних програмах", - заявивКононенко. Серед таких письменників він назвав Миколу Гоголя, Володимира Короленка, Михайла Булгакова, Анатолія Кузнецова, Іллю Ільфа і Євгенія Петрова. "Микола Гоголь, цефактично наш український письменник, який дуже багато зробив для української культури. Або Володимир Короленко, так само буде вивчатися твір Михайла Булгакова "Собаче серце". Впрограмі залишиться вивчення твору Анатолія Кузнецова "Бабин Яр", тому щознаковий твір, документальний, який повязаний тісно зтрагічною подією, яка була натериторії України. Такий твір як "12 стільців"Ільфа таПетрова також вивчатиметься вшкільній програмі", - зазначив Він нагадав, що протягом літа в МОН працювала робоча група щодо оновлення деяких навчальних програм шкільних предметів, зокрема, з історії України, Всесвітньої історії, зарубіжної літератури, географії, захисту України, ще деяких предметів. Після висновків робочої групи програму також розглядала науково-методична комісіяМОН, окрім цього відбулася нарада під головуванням міністра, на якій розглядалися ключові питання цією програми. "Зараз підготовлено загальний проєкт наказу міністерства про затвердження всіх змін до всіх навчальних програм. Ми очікуємо, що найближчим часом його буде підписано, і таким чином з 1 вересня нового навчального року діти вчитимуться за новими програмами", - сказав Кононенко. Нагадаємо,лише 8 % шкіл мають укриття для початкунавчального року. Крім того,із тимчасово окупованих територій зможуть навчатися в школахМиколаєва. Такожписав, як школярі ставляться до української мови та де нею спілкуються. Підписуйтесь на нашTelegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналіІнформатор Live. Підписатися на канал у Viber можнатут.

Яких російських письменників залишать у шкільній програмі

Читать на русском
Яких російських письменників залишать у шкільній програмі

З 1 вересня діти вчитимуться за новими програмами

У шкільній програмі залишаться лише ті російські письменники, творчість яких або вони самі тісно пов’язані з Україною.

Про це заявив керівник головного управління загальної середньої та дошкільної освіти МОН Юрій Кононенко, передає Інформатор

"Якщо говорити концептуально, прийнято рішення, що письменники, які писали російською мовою, але творчість яких була тісно пов’язана з Україною, тобто, або вони народилися в Україні, або довгий час жили в Україні, або відображали в своїх творах українську тематику, їх творчість буде залишатися в навчальних програмах", - заявив Кононенко.

Серед таких письменників він назвав Миколу Гоголя, Володимира Короленка, Михайла Булгакова, Анатолія Кузнецова, Іллю Ільфа і Євгенія Петрова.

"Микола Гоголь, це фактично наш український письменник, який дуже багато зробив для української культури. Або Володимир Короленко, так само буде вивчатися твір Михайла Булгакова "Собаче серце". В програмі залишиться вивчення твору Анатолія Кузнецова "Бабин Яр", тому що це знаковий твір, документальний, який пов’язаний тісно з трагічною подією, яка була на території України. Такий твір як "12 стільців" Ільфа та Петрова також вивчатиметься в шкільній програмі", - зазначив Кононенко. 

Він нагадав, що протягом літа в МОН працювала робоча група щодо оновлення деяких навчальних програм шкільних предметів, зокрема, з історії України, Всесвітньої історії, зарубіжної літератури, географії, захисту України, ще деяких предметів. Після висновків робочої групи програму також розглядала науково-методична комісія МОН, окрім цього відбулася нарада під головуванням міністра, на якій розглядалися ключові питання цією програми.

"Зараз підготовлено загальний проєкт наказу міністерства про затвердження всіх змін до всіх навчальних програм. Ми очікуємо, що найближчим часом його буде підписано, і таким чином з 1 вересня нового навчального року діти вчитимуться за новими програмами", - сказав Кононенко.

Нагадаємо, в Україні лише 8 % шкіл мають укриття для початку навчального року. Крім того, діти із тимчасово окупованих територій зможуть навчатися в школах Миколаєва.

Також Інформатор писав, як школярі ставляться до української мови та де нею спілкуються.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ФОТОРЕПОРТАЖІ

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.