"На сьогодні секретар РНБО сформулював цей пункт як «інформаційна твердість». Це загальна історія, до якої залучені різні структури, зокрема обидві розвідки, а також СБУ"
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Ця пісня про добрі і світлі почуття. Мені сподобалось слово “Неабищо”, бо воно не звичне, ми так називаємо людей які нам подобаються, чи яких ми кохаємо. Мене називали “моє неабищо”, мені це сподобалось, тому що я відчула в цьому слові певну унікальність, милозвучність. Це слово і смішне, і дивне, але дуже моє”, - коментує TAYANNA.
Тільки 1100 шкіл з 13 700 мають укриття чи іншу захисну споруду, що дасть можливість вчитися офлайн
В Україні лише 8 % шкіл мають укриття, які б дозволили розпочати очний освітній процес з 1 вересня. Розпочалася підготовка до нового навчального року, одна з головних вимог безпеки в умовах війни — це наявність укриття у закладі освіти.
Про це повідомив освітній омбудсмен Сергій Горбачов, передає Інформатор.
Омбудсмен підтримує ініціативу батьків, яка полягає у тому, що саме зараз необхідно поцікавитися наявністю укриття в школі, дитячому садочку, університеті, станом, і за потреби ініціювати питання виділення коштів для його облаштування.
"Слід бути особливо прискіпливими до безпеки у 98 прифронтових та прикордонних громадах. Бо ж там ракети та снаряди можуть долітати ще до того, як увімкнеться сигнал тривоги. І часу, аби дістатися до укриття, може не бути зовсім – особливо, якщо воно розташоване поза межами навчального закладу", - йдеться у повідомленні.
Суспільство довгий час не знало про ситуацію щодо наявності укриттів у закладах освіти. МОН провело аудит шкіл щодо наявності та облаштування бомбосховищ.
"Маємо перші повідомлення про те, що лише 1 100 шкіл мають подібні укриття, а також ту чи іншу ступінь захисної споруди, що дозволяє проводити очний освітній процес. А загалом в Україні 13 700 закладів загальної середньої освіти. Тобто лиш 8 % шкіл мають укриття, що дозволить розпочати очний освітній процес. Продовжуємо моніторити безпекову ситуацію у закладах освіти, зокрема - облаштування укриттів", - заявив заявив начальник головного управління загальної середньої та дошкільної освіти МОН Юрій Кононенко.
Нагадаємо, діти із тимчасово окупованих територій зможуть навчатися в школах Миколаєва. Крім того, в Україні вступний тест для абітурієнтів відбуватиметься у три сесії.
Також Інформатор писав, що діти з України можуть безкоштовно навчатися в Естонії.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.