В цей день народилися італійський співак Тото Кутуньо та британський музикант учасник гурту The Beatles Рінго Старр
Сьогодні, 7 липня, православна церква України вшановує пам'ять преподобних Іова та Феодосія Манявських. В цей день іменини святкують Антон, Іван, Микита, Яків, та Герман, Лук'ян, Остап, Павло, Сергій, Євдокія і Єфросинія. До кінця року залишається 177 днів.
Згідно з народними прикметами, якщо 7 липня вранці випала рясна роса, то буде гарний врожай огірків та горіхів, а якщо яскраві зорі на небі – буде багато грибів. Якщо вдень пішов дощ, то це може бути ознакою затяжної негоди, а якщо павуки плетуть павутину з самого ранку – буде спекотна погода. Сильний запах польових квітів також передвіщає швидкий дощ.
Православна церква 7 липня вшановує пам'ять преподобних Іова та Феодосія Манявських. Вони є засновниками Манявського чоловічого скиту у Карпатах та взірцем чернечого життя. Монастир відіграв важливу роль у розвитку православ'я на українських землях. Іов Княгиницький став першим його ігуменом.
Іов народився у Тисмениці на Прикарпатті. Його сім’я була достатньо заможною, тому хлопчика спочатку віддали до монастирської школи, а потім він продовжив навчання в Острозькій академії. Закінчивши навчання, Іов став викладати у цій академії. Але прагнув він монашого життя та віддаленості. Тому вирушив на святу Афонську гору де і прийняв постриг. Згодом чернець повернувся в Україну і почав будувати своє монаше життя на рідній землі.
Феодосій був уродженцем міста Галича. У православну віру його навернули батьки, які її сповідували. Окрім Слова Божого батько навчав хлопчика й іншим наукам. Але мирське життя Феодосію було нецікаве. Він і надалі вивчав святі писання та пізнавав Творця, намагався благоугодити йому, відмовившись від суєти мирської і тимчасових насолод. На цьому шляху Феодосій і прийшов до преподобного Іова.
Феодосій став незамінним помічником Іова Манявського. Вони мужньо вистояли гоніння на православних з боку католиків та розвивали скит. Завдяки старанням преподобних Манявський скит став важливим центром духовності та освіти, а Іов та Феодосій – прикладом для багатьох ченців.
Щороку 7 липня у світі відзначають Міжнародний день миру та любові. Його мета – підкреслити важливість терпимості, поваги до культурних відмінностей і прийняття всіх людських чеснот. Він надихає випромінювати позитив і прощати.
Також цей день привертає увагу до визначної ролі миру та взаєморозуміння у світовому масштабі, а ще таких глобальних проблем як бідність, голод, хвороби. Він закликає переосмислити суспільством сприйняття світу. Це день для роздумів про нашу спільну людяність.
Свято пов'язують з барабанником гурту The Beatles Річардом Старки, який виступав під псевдонімом Рінго Старр. Саме він ініціював рух “День народження миру і любові”. він народився 7 липня, тому саме цей день і обрали для свята.
7 липня відзначають ще одне особливе свято – Всесвітній день прощення. Цей день був започаткований у 1994 році релігійною організацією Christian Embassy of Christ's Ambassadors. Він присвячений акту прощення, це коли люди нагадують собі та близьким про важливість прощення і намагаються відпустити образи.
Мета цього дня – заохотити людей до прощення, примирення та взаєморозуміння. Допомогти відпустити образи, гнів та бажання помсти, бо ці почуття руйнують фізичне та психологічне здоров'я. Також сприяти позитивним змінам у стосунках. Концепція прощення сприяє особистому зціленню та здоровішим міжособистісним стосункам. У широкому масштабі практика прощення може сприяти вирішення суспільних та міжнародних конфліктів, підтримуючи мир і злагоду.
В Україні 7 липня відзначають професійне свято – День працівника природно-заповідної справи. Його запровадили у 2009 році указом Президента. Головна мета цього дня – відзначити важливу роль працівників у збереженні природи та підкреслити їхній внесок в охорону біологічного і ландшафтного її різноманіття.
Також свято привертає увагу до необхідності охорони навколишнього середовища та підтримки діяльності тих, хто працює над його збереженням. В Україні наразі природоохоронний фонд налічує 7721 природних та 675 штучних об’єктів.
Щорічно 7 липня також відзначається Всесвітній день шоколаду. Коли саме було запроваджене свято наразі невідомо. Так само як і чому обрали саме цю дату. Як вдалось з'ясувати журналу Wired, цього дня у 1550 році у Європу завезли велику кількість какао. Можливо саме це і стало поштовхом до цього вибору.
У будь-якому випадку, це свято оцінять справжні поціновувачі шоколаду, а також смаколиків, виготовленим з нього. Бо він приносить насолоду і покращує настрій. Всесвітній день шоколаду відзначають у багатьох країнах, зокрема у Німеччині, Франції, Італії, Швейцарії, а також за межами Європейського Союзу.
Вважається, що першими навчилися виготовляти шоколад ацтеки. Вони дали йому назву "їжа богів". У 1519 році першовідкривач Ернан Кортес прибув до Мексики, де і спробував гарячий шоколад. Його подавали з цукром. Кортес привіз шоколад до Європи, де його прозвали "чорним золотом". Шоколад тривалий час споживали лише люди з аристократичних кіл. Тільки наприкінці 19 століття він став доступний для всіх верств населення.