День відкриття Бразилії, День жувального мармеладу, народився Василь Вирастюк - свята, церковні та народні традиції, народні прикмети на суботу, 22 квітня
Православні християни відзначають у суботу, 22 квітня 2023 року, свято під назвою Вадим ключник. Наші пращури вважали, що 22 квітня вдалий день для весілля і будь-яких любовних справ. Вважається, якщо цього дня зацвіла кульбаба, то заморозків більше не буде. Іменини сьогодні святкують Вадим, Марія, Тамара, Гавриїл та Леон. Читайте про всі церковні та народні свята, прикмети погоди та іменини, які припадають на сьогодні, 112 день року.
У церковному календарі це день вшанування пам’яті преподобного мученика Вадима Персидського, архімандрита. Святий Вадим жив в Персії в 4 столітті. У 376 році, за часів гонінь на християн, які почав цар Персії Сапор, Вадима з сімома учнями заарештували і кинули до в’язниці, де піддали жорстоким катуванням. Мученики витримали чотири місяці тортур, але так і не відреклися від Христа. Згідно з житієм, стійкість християн справила велике враження на язичників, згодом багато хто з них звернулися в християнство. Не добившись свого, язичники стратили Вадима і сім його учнів.
У народі це свято називають «День відмикання джерел», «Вадим — Відчиніть джерела». У день Вадима Ключника люди ходили до джерел (ключей), чистили їх і примовляли: «Підземна водиця, відмикає тобі шляхи весняні». Після цього з джерел брали воду, вмивалися нею і пили її — вважалося, що це зміцнить здоров’я. Джерельною водою також обпоюють худобу і окропляли земельні ділянки.
З давніх-давен практикувалося спеціальне ворожіння «на судженого по джерелу». Для цього необхідно було вночі піти до довколишнього джерела та ні з ким не заговорити в дорозі, помолитися біля води і кинути туди жменю солі, змішаної з землею з-під будинку об'єкта ворожіння, примовляючи ім'я потенційного обранця. Якщо муть від землі швидко вляжеться, і вода після цього знову стане прозорою і чистою, то змова збудеться, якщо ж ні, почне вирувати і булькати, то варто спробувати в наступному році.
22 квітня іменини відзначають Вадим, Марія, Тамара, Гавриїл та Леон.
Міжнародний день Матері-Землі відзначається, починаючи з 2010 року за рішенням Генеральної Асамблеї ООН. У резолюції наголошується, що термін «Мати-Земля» загальноприйнятий у багатьох країнах, що він відображає взаємозалежності між планетою, її екосистемами і людиною.
Цей День виник на основі «Дня дерев», що відзначався раніше у США. Історія виникнення пов'язана з ім'ям Джона Стерлінга Мортона, — політика, громадського діяча, редактора однієї з газет штату Небраска. 4 січня 1872 року на засіданні Ради з питань сільського господарства штату Мортон запропонував організувати свято саджання дерев. Вперше його провели 10 квітня 1872 року, із призами для тих, хто посадить найбільше дерев. Лише за один день було висаджено понад мільйон саджанців. Згодом, у 1875 році в штаті Небраска 22 квітня (день народження Мортона) було проголошено офіційним святом — Днем Дерева. У 1970 році 22 квітня у США День Землі відзначили на національному рівні, в акції взяли участь понад 20 млн осіб. З 1990 року День Землі отримав міжнародний статус.
22 квітня в Бразилії відзначається як «День відкриття Бразилії», тобто день прибуття сюди португальців у 1500 році, що сталося завдяки експедиції Педро Альвареша Кабрала. Ця експедиція мала подвійну місію: дослідження можливостей Португалії в Америці та закупівлю спецій в Індії. Прихід португальців на цю територію започаткував бразильську колонізацію.
22 квітня відзначається Національний день жувального мармеладу в США. Виробництво жувального мармеладу відноситься як мінімум до 1860-х років, коли банки зі смачними частуваннями рекламувалися як підкріплення бойового духу військ, що брали участь у Громадянській війні в США.
Жувальні мармеладки в формі яйця з часом здались природними для наповнення великодніх кошиків, тому в 1930-х роках такий мармелад став невід’ємною частиною великодньої традиції.
Желейний мармелад традиційно виготовлявся з цукру і штучних ароматизаторів, але в 1980-х роках відбулася революція в сортах желейного мармеладу з появою желейних бобів «Jelly Belly». Зроблені з додаванням фруктових соків – – Jelly Belly незабаром став одним з найпопулярніших мармеладок в США.
Президент Рональд Рейган був відомий своєю любов’ю до мармеладу Jelly Belly, оскільки він завжди тримав банку солодких желейних бобів на своєму столі в Овальному кабінеті (його улюбленим смаком був лакричний). Пізніше Рейган став відповідальним за запуск найпершого мармеладу в космос, коли він несподівано послав банку екіпажу Challenger 1983 року.
Вам також може бути цікаво знати:
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.